Od roku 2017 je například významným partnerem benefičních běhů Běhám a pomáhám. Dále podporuje např. sdružení Piafa z.ú., ČČK pobočka Vyškov, HZS JmK, Basketbalový klub Vyškov, Zpívejfest- mezinárodní festival dětských pěveckých sborů a řadu dalších.

Společnost HESTEGO si je vědoma toho, že na trhu práce už dlouhodobě chybějí technicky vzdělaní odborníci. Proto spolupracuje se školami všech úrovní od mateřských škol až po školy vysoké a snaží se podporovat polytechnické vzdělávání a zájem dětí o technické obory. Jednou z velmi zdařilých akcí na podporu MŠ a ZŠ byla soutěž Plechový svět očima dětí ve spolupráci s projektem Místní akční plán rozvoje školství II MAS Vyškovsko (2019). V rámci tohoto projektu proběhly exkurze 25ti skupin dětí ve výrobě. Děti pak na základě zážitků z exkurzí tvořily výtvarná díla a ta pak byla vystavena přímo ve výrobní hale. Slavnostní vernisáže se zúčastnili děti, učitelé, rodiče  a další významní hosté. Polytechnickou výchovu na MŠ a ZŠ HESTEGO podporuje také nákupem polytechnických stavebnic různé úrovně až po programovatelné roboty. Pravidelně se také od roku 2009 zúčastňuje Veletrhů vzdělávání a pracovních příležitostí pořádaných ÚP ČR  a to v sekci Živá knihovna povolání, kde žákům přibližuje  pracovní náplň rozmanitých strojírenských profesí.

Dlouhodobým partnerem HESTEGA je SOU a SOŠ Sochorova Vyškov. HESTEGO se zapojilo například do projektu Barevné učebny (několik vyškovských firem sponzorovalo vybavení učebny, která pak nesla jejich firemní barvu), do projektu UNIV (vzdělávací program na výuku tváření plechů) nebo do projektu výstavby multifunkční haly vybavené technologiemi na tváření kovů (CNC laser, CNC dělení vodním paprskem  a CNC ohraňovací lis). HESTEGO je pravidelně generálním sponzorem mezinárodní soutěže obráběčů kovů.

Společnost HESTEGO je také držitelem mnoha různých ocenění. Už pětkrát od roku 2013 se jako jediná vyškovská firma umístila  na medailových příčkách v soutěži Zaměstnavatel roku v Jihomoravském kraji v kategorii Progresivní zaměstnavatel (do 500 zaměstnanců). Loni společnost HESTEGO a.s. obdržela ve IV. ročníku soutěže CHYTRÁ MĚSTA 2020 zvláštní Cenu odborné poroty za opatření pro boj s pandemií COVID19 za svůj projekt H-CHECK II. Letos je HESTEGO pyšné zejména na to, že mohlo do Vyškova přinést titul Czech Best Managed Company. Společně s dalšími patnácti firmami z celé České republiky bylo HESTEGO vyhodnoceno jako nejlépe řízená firma Česka pro rok 2021. Na získání tohoto titulu jsou zaměstnanci HESTEGA obzvláště hrdí, protože hodnocené období nebylo kvůli světové pandemii koronaviru vůbec jednoduché. Odborná komise vyzdvihla zejména velmi dobře vypracovanou dlouhodobou strategii, díky které HESTEGO překonalo covidovou krizi a bude se dále rozvíjet a prosperovat.

Dlouhodobá jistota, trvalý růst a férové partnerství – to jsou hodnoty, které HESTEGO nabízí svým obchodním partnerům, svým zaměstnancům a městu, ve kterém sídlí.

Mgr, Eva Vavrouchová, personální ředitelka

ilustrační fotoZdroj: HESTEGO a.s.