Česko, země e-shopům zaslíbená? Podle vývoje za poslední rok a nejnovějších průzkumů vše nasvědčuje tomu, že ano. Pandemie koronaviru jen podtrhla trend, který čeští spotřebitelé nastartovali již před několika lety – nakupování online již není hudba vzdálené budoucnosti, ale každodenní realita. A mnohým podnikatelům nejenže pomohlo jejich podnikání posunout směrem k novému okruhu zákazníků, ale v období zavřených obchodů a provozoven jim jejich živobytí doslova zachránilo.

Příkladem je třeba Jiří Nykl, provozovatel hotelu v Seči na Chrudimsku: “Pandemie koronaviru zpečetila moje rozhodnutí zřídit si platební bránu od ČSOB, kde již mám svůj podnikatelský účet. Pro zákazníky je to příjemný bonus a rádi využívají možnost zaplatit kartou online – třeba při rozvozu jídla včetně pizzy z naší restaurace.”

A podle statistiky ČSOB nebyl ve svém odvětví jediný. V první půlce letošního roku si platební brány nejčastěji zřizovali právě majitelé hotelů a penzionů následovaní obchody s domácími a sportovními potřebami.

Zdroj: Shutterstock

Výhody platební brány od ČSOB

Platební brána ČSOB akceptuje karty Mastercard a dalších značek včetně karet stravenkových. Umožňuje také jejich uložení, kdy zákazník už nemusí ručně zadávat číslo karty a platnost, zadává pouze CVC a 3D Secure autentizaci. Brána umožňuje i tzv. Platbu na klik, opakovanou platbu uloženou kartou bez zadávání výše zmíněných údajů. Výhodou je rovněž přímá akceptace plateb v cizích měnách.

Platební bránu si velmi pochvaluje také provozovatelka relaxačního centra ve Velkém Meziříčí Petra Zak: “Pro náš nově spuštěný e-shop využíváme platební bránu od ČSOB. Naši zákazníci tuto novinku velmi ocenili – nemusí přijíždět zdaleka, aby osobně nakoupili například dárkové poukazy, nebo se omezovat a kupovat ihned na místě vstup na další lekci či do wellness. Mají tak možnost zakoupit si vše dopředu kartou online a po příjezdu k nám již nemusí nic řešit.”

Implementaci platební brány si lze nyní vyzkoušet na půl roku zdarma, včetně aktivace a měsíčního paušálu v rámci akce Česko platí kartou, jejímž významným partnerem je ČSOB.

Zdroj: Shutterstock

Platba na míru

Služba Platba na míru pomáhá podnikatelům, kteří nemají vlastní e-shop, ale chtějí svým zákazníkům umožnit snadno zaplatit online. Jak to funguje? Podnikatel pouze zadá platební údaje v rámci webové aplikace ČSOB a vygeneruje platební link, který odešle zákazníkovi e-mailem či SMSkou. Zákazník jednoduše zaplatí přes platební bránu a vyhne se chybám při ručnímu zadávání platebních údajů.

Pro více detailů navštivte:  

www.csob.cz/platebnibrana-akce