Boty, které jsou opravdu Air

Přenesme se teď do roku 1997. Nike boty jsou mezi zákazníky velmi žádané a úspěšné a neměl by tedy být problém nasadit laťku zase o něco výš, protože máte-li po ruce silnou fanouškovskou základnu, projdou vám leckdy i ty nejpodivnější inovace. Překvapí tedy někoho, že si Nike přizval ke spolupráci přímo leteckého inženýra?

Jmenoval se Frank Rudy a právě navštívil sídlo značky. A nepřišel s prázdnýma rukama – naopak. Svíral v nich svůj prototyp běžeckých bot, do nichž zabudoval revoluční technologii. Vzal totiž stlačený vzduchu a doslova ho vložil mezi vrstvy podešve. A právě tato nenápadná bublina se stala onou revoluční technologií, vyhledávanou dnes po celém světě.

Boty dostaly název Nike Air Force a už o rok později si je mohli zakoupit první zákazníci. Tehdy u nich ještě nebyla bublina viditelná tak, jak jsme na to zvyklí dnes, ovšem účinek byl stejný. Úspěch to byl obrovský, a to i přes to, že první model byl stále ještě čistě běžecký.

Pohodlí pro každodenní nošení

To dnes je již situace zcela jiná. Technologie Air Max byla vložena do mnoha typů obuvi – od těch sportovních až po ty vycházkové. Bota je odlehčena, krásně pruží, ztlumí nárazy a vaše noha si bude připadat doslova jako v pokojíčku. A vyberete si vhodný model k jakémukoliv outfitu.

I když je základní barevnou kombinací stále white or white, k mání je i množství dalších barevných kombinací. Vyberete si tak vhodný kousek k formálnímu i neformálnímu oblečení. A na své si přijdou i milovníci nevšedností a to díky řadě „Experimental“. Vzorů a barev je tolik, že by se z nich dala sestavit velmi dobrá sběratelská kolekce (a na světě existují lidé, kteří se o to opravdu snaží).

Tenisky jako perfektní doplněk aktivního dne

Dnes si boty Nike oblíbila celá řada různých typů zákazníků rozhodně nejsou určeny jen pro rapery a rockery, naopak. Hodí se i k sukním nebo šatům a uvidíte je i v kolekcích neformálních manažerských obleků. Skvěle totiž padnou, dopřávají vaší noze ten správný odpočinek a jako bonus i báječně vypadají.

Chcete se do jejich rozmanitého světa ponořit naplno? Pak objevte pestrou nabídku Nike Air Force v e-shopu Flexdog. Najdete tu modely inspirované těmi největšími hvězdami jako je Kanye West, Rakim, Nas apod., ale nechybí samozřejmě i klasické kousky pro každodenní i sváteční nošení. Pohodlí a komfort jsou však společné pro absolutně všechny, takže nakonec vlastně nezáleží na tom, jaké si vyberete.