„Je to pro nás obrovská pocta a uznání našeho dlouholetého snažení a boje s větrnými mlýny,“ říká o vítězství v soutěži Ing. Jaromír TOMŠŮ, jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. a dodává: „Pro mě osobně je to dosažení vrcholu, o kterém jsem nikdy ani nesnil. Toto jsou události, které nás pohánějí vpřed a dávají nám energii pro další boj s byrokracií.“ Ing. Jaromír Tomšů, jednatel společnosti SATTURN Holešov spol. s r.o.Ing. Jaromír Tomšů, jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.Zdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

Cena Magalhãesova průlivu
Nadace Fundación Imagen Chile je nezisková organizace, řízená správní radou v čele s ministrem zahraničních věcí a ministrem hospodářství Chile. Jejím posláním je koordinovat propagaci státu Chile v zahraničí. V letošním roce udělila tato Nadace ocenění Strait of Magellan Award za inovace a průzkum s globálním dopadem.

Soutěž je určena současným inovátorům z celého světa. Byla uspořádána u příležitosti 500. výročí objevení Magalhãesova průlivu slavným portugalským mořeplavcem Fernão de Magalhãesem, který jako první obeplul celou zeměkouli a přinesl tak důkaz o kulatém tvaru planety Země. Vítězem tohoto jedinečného klání se za Českou republiku stala firma SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., která získala ocenění za inovační projekt ENCELADUS. Potenciál technologického projektu s pozitivním globálním dopadem rezonuje s objevem podobné průzkumné a inovační síly, která inspirovala Magalhãesovu výpravu před 500 lety.

Slavnostní ceremoniál
Dne 7. září 2021 předají na holešovském zámku toto prestižní ocenění Chilský velvyslavec v ČR, J.E. Patricio Utreras Díaz a jeho český protějšek v Santiagu, J. E. Josev Hlobil, velvyslanec ČR v Chile a Bolívii společně s předsedou Senátu PČR p. Milošem Vystrčilem a předsedou Poslanecké sněmovny PČR p. R. Vondráčkem. Akce se dále zúčastní i další významní představitelé Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR, Evropského parlamentu, Ministerstva životního prostředí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Zlínského kraje, města Holešov a Krajské hospodářské komory ZK.

Zdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

Strom v regionu Magallanes součástí zalesňovacího projektu
„Součástí našeho ocenění je také vysazení stromu s mým jménem v chilské Patagonii, kde bude vyrůstat ve společnosti ostatních inovátorů z celého světa. Jsem zřejmě jediný Čech, který tam má vysazený vlastní strom, navíc darovaný chilskou nadací,“ říká k projektu Jaromír Tomšů.

Strait of Magellan certificateStrait of Magellan certificateZdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

Nadace tak chce podpořit zalesňování v chilské Patagonii. Tento strom je součástí inovace ENCELADUS a jeho prostřednictvím bude inovační projekt na území Chilské republiky stále naživu a nadále bude přispívat k vytvoření lepšího prostředí pro budoucí generace. Udělený certifikát umožňuje najít vysazený strom a sledovat jeho růst.

Zdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

https://www.komunalniekologie.cz/info/satturn-holesov-ziskal-cenu-udelovanou-inovatorum-z-celeho-sveta

Zdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.