Skoro všechny chlebičovské spolky a společenské organizace uspořádaly své akce. Populární Motosraz Chlebičov pořádal spolek AVZO Chlebičov, kulturní komise obce zorganizovala otevírání léta, chovatelé uspořádali výstavu holubů, drůbeže a králíků, Myslivecký spolek „Angelika“ Chlebičov zase na chatě Lovka za obcí skvělý Myslivecký den. Ani zahrádkáři se nenechali zahanbit a pozvali na Zahrádkářský večer, hasiči zase na karneval. Chlebičovské léto mělo i svou sportovní nadílku v podobě tradičního Memoriálu Alfréda Bitomského s turnajem v kopané a večerní diskotékou.

Vyvrcholením letní společenské sezóny byly jistě Dny obce Chlebičov 2023. Přinesly velkolepou zábavu v podobě atrakcí a vystoupení rozmanitých. V sobotu 12. srpna to byly se svými tanečními hity HOLKI, později hlavní hvězda – Petr Kolář s kapelou – a na závěr to pořádně rozjel DJ Baluu. A nesmíme zapomenout na místní děti a mládež, které vystoupily v historicky prvním kole soutěže Chlebičov má talent. V neděli Dny obce pokračovaly dalším programem. Přímo v areálu Lipjo se dopoledne konala slavnostní mše svatá „pod širým nebem“. Brzy po obědě si na své přišla zase starší generace, pro kterou zazpívali Eva a Vašek. Závěrečným vystoupením byl skvělý koncert kapely Dolbend.

Dny obce ChlebičovDny obce ChlebičovZdroj: Barbora Chmelařová

Že zábava nekončí ani na podzim, ví Chlebičov moc dobře. Komise pro kulturu, vzdělávání a sport ve spolupráci s Rainbow Run naplánovala na 9. září Den sportu a zdraví, tentokrát v jiném duchu, než bylo zvykem. Na programu byl tradiční běh O chlebičovský věnec s pěkilometrovým závodem pro muže a tříkilometrovým pro ženy, ale od 15 hodin následoval běh plný barev neboli Rainbow Run pro děti a rodiny s dětmi. Během celého odpoledne byly přichystány soutěže pro děti, malování na obličej, výborné občerstvení
a na závěr cvičení jógy při západu slunce.

A velkou radost přinesli místní dobrovolní hasiči. Ve chvíli, kdy vrcholil program Rainbow Run, se účastníci dozvěděli o jejich vítězství v letošním Moravskoslezském poháru – soutěže v požárním útoku.

Když začátkem léta uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Chlebičov v chlebičovském parku jedno z prvních kol této soutěže, naznačil sportovní tým, že by mohl navázat na skvělé výsledky z předchozích dvou let. A podařilo se – po vyrovnaných výsledcích v celé sérii
a velmi napínavém závěru soutěže, kdy se doslova porvali o první místo s družstvem Jistebníku, mohlo sportovní družstvo mužů SDH Chlebičov znovu zdvihnout nad hlavu pohár pro mistry. Gratulujeme vítězům, mistrům MSP 2021, Pradědské ligy 2022 a MSP 2023.

SDH ChlebičovSDH ChlebičovZdroj: Robert Kašný

A co bude dál? Jízda nekončí – už teď jsou připraveny další a další akce, které mají přinést radost a smích, dobré jídlo, pití a zábavu. A snad také posílí vztahy mezi lidmi a přivítají nové tváře.