V létě při vysokých teplotách pokožka ztrácí vodu pocením a v zimě v chladném počasí pomalejší cirkulací krve ztrácí hydrataci. Pokud chcete svou pokožku chránit, máme pro Vás výborný tip jak na to.

Mořská plazma udržuje pokožku správně hydratovanou a významně zlepšuje její biomechanické vlastnosti. Když se nanese na pokožku, pomáhá udržet hydrominerální homeostázu. Kůže je metabolicky aktivní orgán a voda je naprosto nezbytná pro zachování její pružnosti a důležité ochranné funkce.

Zdroj: Quinton Czech Republic s.r.o.
výhodné vánoční balíčky vhodné jako dárek pod stromeček

Pokožka zůstává vlhká díky vodě, která pochází z nejhlubších vrstev pokožky (transpidermální vody) a vody z potních žláz. Různé faktory mohou vést ke zvýšení ztrát transpidermální vody, jako je nepoužívání hydratačních krémů nebo jiných látek, které zadržují vodu, příliš suchý vzduch, nebo poškozená funkce kožní bariéry. Pokud jsou ztráty vyšší než 10 %, kůže vysychá, stává se křehčí, hrubá, matná a náchylnější k různým kožním onemocněním, ekzémům a vyrážkám. Nedostatek vody také způsobuje výraznější vrásky.

Zdroj: Quinton Czech Republic s.r.o.
Quinton kožní sprej Dermo vhodný v létě i v zimě na ochranu pokožky

"Hydratace kůže je podmíněna rovnováhou mezi difuzí a odpařováním, správnou hydratací a vazebné kapacity "svrchní vrstvy" pokožky stratum corneum. Jakákoli abnormální transepidermální ztráta vody způsobuje dermatózu a šupinatění kůže," říká Juan Alberola, ředitel technického oddělení laboratoří Quinton.

V souladu s tím farmaceutické laboratoře Quinton doporučují používat na kůži zejména v létě při vysokých teplotách nebo naopak v zimě kdy jsou teploty velmi nízké a pokožka je více namáhána, hydratační sprej Quinton Dermo Action. Je vhodný pro všechny typy kůže. Za studena mikrofiltrovaná mořská plazma – silný kožní kondicionér, který pomáhá udržovat pleť ve zdravé kondici. Doporučuje se pro všechny kožní problémy, které potřebují přírodní, vyváženou hydrataci: po opalování, jako podklad pro make-up, po odstranění make-upu, jako denní hygiena pokožky před použitím jiných kosmetických přípravků a také jako pleťová voda.

Každé ráno a večer aplikujte tuto tekutinu plnou minerálních látek na pokožku. Po odlíčení nebo v případě kožních problémů, ekzémů nebo dokonce do vlasů na jejich zesílení nebo jako pomoc při potížích s lupy. Laboratoře Quinton rovněž vyrábějí účinné nosní spreje pro dospělé a děti a pitné ampulky plné minerálních látek pro přirozené posílení imunity. To vše můžete nalézt na e-shopu ve výhodných Vánočních balíčcích a můžete tak udělat radost pod stromeček.

Zdroj: Quinton Czech Republic s.r.o.
Nosní spreje Quinton pro děti a dospělé