Design několika modelů, které má Amazfit v nabídce, se inspiroval u svých velkých konkurentů. Zatímco některé z nich se drží v linii klasických hodinek s kulatým ciferníkem, jiné typy vyznávají obdélníkový tvar, který je vhodný třeba pro čtení textový zpráv.

GTR 2e – Klasický tvar, který v sobě skrývá velké množství funkcí

Mezi ty klasické a tradiční se řadí například model GTR 2e, jehož hlavní výhodou je, že na první pohled nekřičí, že se jedná o kousek skrývající neskutečné množství funkcí. Dají se tedy vzít i k formálnějšímu oblečení. V základním vybavení disponují silikonovým odepínacím páskem, který lze samozřejmě vyměnit za nějaký elegantnější, a jsou spíš drobnější než masivní. Ačkoliv typově budou sedět spíše těm, kteří mají větší zápěstí, parádu udělají každému. Na boku najdete tlačítka pro jejich ovládání a zespodu zase senzory pro měření různých funkcí jako je srdeční tep či dokonce okysličení krve. Díky své odolnosti si je můžete vzít i na plavání do bazénu, zvládnou navíc i ponory až do 50 metrů hloubky.

Co se velikosti displeje týče, jeho úhlopříčka je 1,39 palců – poskytuje tedy dostatečný prostor pro zobrazení všech nutných informací. Silnou stránkou těchto hodinek je pak baterie, a to i přes to, že její výdrž není taková, jakou uvádí výrobce, tedy 24 dní. Zkušenosti ukazují, že na jedno nabití vydrží hodinky zhruba týden. Oproti jiným hodinkám je to však skvělá výdrž, která si zaslouží velkou pochvalu. Je to navíc výdrž při běžném využívání funkcí jako měření srdečního tepu a další, samotné nabití je pak velmi rychlé: zabrat by mělo necelé dvě hodiny. Na druhou stranu při použití GPS se baterie vybije velmi rychle.

Další velkou předností je nabídka sportovních režimů, které lze skrz hodinky měřit. Jako příklady aktivit lze uvést například cyklistiku, běhání, plavání či horolezectví, nicméně v nabídce lze najít i některé neobvyklejší druhy sportů. Třeba kriket nebo curling. Další výhodou těchto hodinek je i to, že dokáží zaznamenat trasu například při běhu nebo cyklistice, a to i v případě, že u sebe nemáte mobilní telefon. Nicméně jak už bylo řečeno, v tomto případě je dobré počítat s nižší výdrží baterie.

Hodinky Amazfit GTR 2e dokáží navíc i měřit hladinu stresu a ukazatel zdraví, takzvané číslo PAI. Je vědecky dokázáno, že pokud se toto číslo pohybuje nad hodnotou 100, je poskytnuta ochrana před srdečními chorobami. Pro správné spárování a fungování je navíc nutné mít nainstalovanou aplikaci Zepp, v níž budou zaznamenány a uchovány veškeré naměřené hodnoty.

Z uvedeného výčtu je jasné, že za cenu, která je 3 090 Kč dostane jejich uživatel velké množství funkcí, skvělou výdrž baterie a spolehlivého společníka pro každodenní život.

GTS 2 mini: Skvělý a funkční doplněk pro aktivní ženy

Dalším typem, který lze na trhu najít, jsou hodinky GTS 2 mini. Hlavní jejich výhodou je velké množství funkcí a skvělá cena, která činí 1 890 Kč. I tento model disponuje celou řadou funkcí, které každý uživatel chytrých hodinek využije. Jedná se o možnosti telefonování, čtení zpráv nebo třeba monitoring důležitých životních funkcí.

Značka Amazfit dbá na výdrž baterie, a tak i u tohoto modelu výrobce slibuje až sedm dní aktivního až náročného používání bez nutnosti nabíjet. Pokud však nebudete aktivním uživatelem a nebudete využívat všechny funkce modelu, baterie může vydržet až 14, respektive 21 dní. I tento model je voděodolný a pyšní se velmi nízkou hmotností (19,5 g).

Typově i velikostně jsou vhodnější především pro ženy, na trhu je najdete v několika barvách. Všem budou skvělým společníkem především pro každodenní aktivity a sport. V nabídce mají totiž až 70 sportovních režimů, tudíž si mezi aktivitami bezpečně najdete tu svou. Kromě toho však dokážou monitorovat srdeční tep, měřit saturaci kyslíku v krvi a sledují i úroveň stresu nebo třeba ženský cyklus. I tento model pak disponuje systémem hodnocení zdravotního stavu, tedy číslem PAI.

Model Amazfit GTS 2 mini je vhodný pro každého, kdo chce mít stylový doplněk, který mu usnadní každodenní život. Ať už vás čekají náročné pracovní schůzky nebo preferujete dny plné sportu, tyto hodinky budou skvělým pomocníkem, který zaznamená všechny důležité hodnoty.