Zalíbil se vám moderní styl?

Každému z nás se líbí něco trochu jiného, ale pokud vás nadchl moderní styl, pak jsou tyhle řádky určené právě vám. Moderně zařízené obývací pokoje působí vkusně, nadčasově a mnohdy i elegantně. Za jejich vybavení přitom není potřeba utrácet nehorázně vysoké částky. Chce to jen vědět, co by v takovém obýváku nemělo chybět - a pak vás jeho zařízení vůbec nemusí vyjít draho.

Obývák není jen o sedačce a konferenčním stolku

Když se řekne obývací pokoj, většina z nás si okamžitě vybaví dvojici v podobě konferenčního stolku a sedací soupravy. Je pravda, že bez těchto kousků se obývák neobejde. Tato místnost ale není jen o sedačce a stolku, neměla by zde chybět ani praktická komoda na uložení nezbytných věcí, postavit na ni lze třeba i televizi. Sedačku doplní pohodlné křeslo. V případě, že často přijímáte návštěvy, se budou hodit i šikovné taburety.

Pamatujte, že pokud chcete, aby váš obývák působil harmonickým dojmem, měly by k sobě všechny kousky ladit. Snažte se je proto vybírat tak, aby společně vytvářely ucelený dojem.

Bez doplňků se neobejdete

I moderní styl, úplně stejně jako kterýkoli jiný, si vyžaduje použití doplňků. Nikdo vás nenabádá k tomu, abyste se doma obklopili lapači prachu. Vhodně umístěné dekorace ale dokážou s celkovým vzhledem vašeho obývacího pokoje hotové divy.

Vaší pozornosti by tak neměly uniknout například obrazy do obýváku, velmi pěkně vypadají sestavy několika dílčích obrazů vedle sebe. Společně vytváří ucelený obrázek, a jelikož jsou prostorově náročnější, okamžitě si získají pozornost. Nad sedací soupravou se budou krásně vyjímat.

Moderně upravené zdi udělají dojem

Určitě se shodneme na tom, že obývací pokoj není jen o nábytku, ale také o podlaze nebo o stěnách. Právě podlahy a zdi tvoří jeho podstatnou část. Moderní fototapety představují šikovný způsob, jak originálně vyřešit úpravu zdi. K dostání jsou v nepřeberných motivech, oblíbené jsou nejen květiny, ale také abstraktní vzory, zvířata nebo nápisy. V různorodé nabídce si dokáže vybrat úplně každý.