Na počátky podnikání vzpomíná předseda představenstva společnosti Milan Stránský.

Elplast Rokycany KPZ s.r.o. byl koncem devadesátých let minulého století jedním z prvních výrobců skříní pro elektrotechniku v provedení z plastových kompozitních materiálů (nyní se používají téměř výhradně polyesterové pryskyřice vyztužené skleněným vláknem). Tento materiál dnes téměř zcela vytlačil z trhu původní betonové nebo ocelové rozvaděče, ať již se jedná o elektroměrové rozvaděče, přípojkové skříně, plynoměrné skříně a jiné. V úplných začátcích tvořilo firmu pět zaměstnanců s tím, že každý z nich „uměl a dělal všechno“, což s postupujícím rozvojem, nárůstem položek v sortimentu a s postupným vytvořením vlastního autoparku pro dopravu zboží k zákazníkům vedlo k tomu, že v současnosti tvoří osazenstvo „obchodní divize“ se sídlem v Dobřenicích třináct kvalifikovaných zaměstnanců.

Zdroj: Zadavatel.

Poměrně výrazným mezníkem v rozvoji firmy byl rok 2014. V tomto roce jsme využili příležitosti, kdy shodou okolností ukončoval činnost jeden z našich bývalých partnerů na Trutnovsku – firma vyrábějící podobný typ rozvaděčů z plastu jako my a k tomu produkující výrobky z polypropylenu pro vodohospodářské využití.
Oslovili jsme tehdy zbytky zbylých stávajících zaměstnanců a s nimi založili „zelenou divizi“ firmy Elplast-HK a.s. v Trutnově-Bohuslavicích. V té době to byl velký krok do neznáma. Bylo nutné provést investice do koupě a renovace výrobního areálu, do nákupu zařízení a technologického vybavení, ale to je zcela běžná věc, kterou musel absolvovat každý, kdo někdy začínal s jakoukoliv novou výrobou.

Zdroj: Zadavatel.

Dnes myslím, že je možné říci, že jsme se s tímto sortimentem dostali do podvědomí značné části stavebníků východočeského kraje a to i přes to, že nejdeme cestou „nejlevnějších produktů“ za každou cenu, ale výrobků kvalitních, které zajišťují dlouhodobé spolehlivé použití.
V prodeji nám v posledních letech nepřímo pomáhá i podnebí, kdy častá období sucha motivují mnoho majitelů nemovitostí k hospodaření s dešťovou vodou ať již pouze na zalévání, nebo na využití v domácnosti jako tak zvané „šedé vody“.

Zdroj: Zadavatel.

Dalším dobře se prodávajícím výrobkem je dnes tak zvaný integrovaný septik. Je to nádrž na bázi běžného tříkomorového septiku doplněného o následný komorový filtr s tím, že tento filtr je umístěn do středí části samotného odkalovacího prostoru, což výrazně šetří náklady při instalaci septiku do země.
V současné době pracuje v obou divizích dohromady dvacet čtyři zaměstnanců, což někdy vyžaduje větší nároky na komunikaci mezi divizemi, neboť některé činnosti zvláště v oblasti elektrotechnických zařízení vyžadují operativní rychlá řešení.

Jelikož jsme i období posledních dvou „kovidových“ let přestáli poměrně bez větších ztrát, nezbývá, než popřát sami sobě i všem našim partnerům a potencionálním zákazníkům na mnoho příštích let klid „na práci“ a spokojené využití všech vlastností našich produktů.

Zdroj: Zadavatel.