Vedle Galerie Vaňkovka se už tři týdny odehrává multižánrový festival Vaňkovka Fest. Ve středu 17. července se tak dostane do čtvrtého, a tedy předposledního týdne konání. Svým vystoupením jej během středečního večera zahájí DJ Majkl V neboli Michael Viktořík, který je známý také jako jeden ze zakládajících členů legendárních J.A.R. Afterparty se pak ujmou protagonisté populárního žánru stand-up comedy. Nejvýraznějšími komiky budou v tento večer Lukáš Pavlásek a Adéla Elbel, která při příležitosti festivalu oslaví své narozeniny.

Čtvrteční večer bude tematický, ponese se v duchu akustické hudby. Návštěvníkům se představí řada talentovaných hudebníků, například mladá brněnská písničkářka Adéla Vaclávová či nadaný violoncellista Pavel Čadek. V pátek si přijdou na své milovníci písní Karla Kryla, v beatových aranžích je zahraje hudební skupina Hladolet.

Jako každou sobotu se zájemci o jógu mohou těšit na lekci pod širákem s instruktorkou Nikol. Pro sobotní večer je na programu letního kina s Bolkem připraven film Ireny Pavláskové Čas sluhů, v pondělí se pak příznivci promítané zábavy mohou těšit na komedii podle předlohy Bohumila Hrabala Něžný barbar.

V úterý 23. července se odehraje poslední z cyklu tematických nocí letošního ročníku Vaňkovka Festu Napříč žánry. Vystoupí Lada Šimíčková, v jejíchž písních se mísí šanson se soudobou jemnou elektronikou, dále indies kapela Nevermore&Kosmonaut a nakonec také JAMIROQUAI TRIBUTE BAND CZ, funk-soul-pop partička, která se jako jediná v Česku soustředí na tvorbu britských Jamiroquai.

Vstup na veškeré akce v rámci Vaňkovka Festu je zdarma.

 Kompletní program naleznete zde