Srdečně zveme na dvanáctý ročník řemesel do Oucmanic v pátek 5. července od 13 hodin na hřišti. Na vlastní oči zažijete práci sokolníka, vyřezávání motorovou pilou, žonglování. Chybět nebude ani ukázka práce hasičů – vyvíjení pěny, dále pak práce kováře, hrnčířky, provazníka, řezbáře nebo košikáře. Na své si přijdou i příznivci veteránů a k vidění bude ještě mnoho dalšího. Hlavním smyslem programu je ukázat různá řemesla s dílničkami dle možností. Budete moci vyzkoušet práci s kůží nebo práci s hlínou. Zkusit můžete také ukovat podkovu, navléknout si šperk dle vlastní fantazie, či utkat kobereček.

Sokolník vám půjčí dravce na paži, práci s koňmi bude prezentovat jízda kočárem a řadu dalších dílniček. Informace můžete čerpat na webových stránkách obce, kde naleznete aktuální ročník a fotogalerii z minulých ročníků.

CyrilkaCyrilkaZdroj: Obec Oucmanice/archiv

K pohodě bude hrát od 14:00 do 17:30 hodin moravská kapela „Cyrilka“ a od 17:30 začne hudební blok Petra Fikejse.

Ve 20:00 hodin naváže diskotéka Petra Fikejse – 80’s a 90’s.

Pořadatelem akce je obec Oucmanice za pomoci místních spolků a za podpory řady sponzorů. Oslava státního svátku se koná pod záštitou Pardubického kraje, Mikroregionu Vysokomýtsko a za podpory Místní akční skupiny Nad Orlicí.

Těšíme se na vás!

Zdroj: Obec Oucmanice/archiv