Pivovar Ostravar před letošní hlavní pivní sezonou představuje další novinku. Po plnější Desítce si spotřebitelé budou nově moci v obchodech poprvé koupit i oblíbenou značku Mustang v lahvi. Jedenáctistupňový Mustang patří mezi nejrychleji rostoucí nové pivní značky v Česku. Ostravar ho vaří od roku 2016. V roce 2022 se Mustang stal vlajkovou značkou ostravského pivovaru při celonárodní expanzi.

Na pivním trhu patří Mustang do kategorie ležáků. Při jeho přípravě používá ostravský pivovar tři druhy pečlivě vybraných chmelů, a to zejména Žatecký poloraný červeňák a Kazbek. Kazbeku se pro jeho původ a kořenitou hořkost přezdívá „divoký chmel.“ Pivo skvěle chutná a Mustang v plechu je dnes nejprodávanější značkou pivovaru Ostravar za hranicemi Moravskoslezského kraje.

Ostravar vaří Mustang na této nádherné varněZdroj: Pivovary Staropramen s.r.o.

„I když v posledních letech roste zejména obliba plechovkového balení piva, klasická vratná lahev je stále neprodávanějším pivním obalem v Česku. O Mustang v lahvi proto dlouhodobě jevili zájem nejen naši zákazníci, ale i sami konzumenti. Letos jsme se rozhodli vyjít všem vstříc a značku Mustang jsme začali před hlavní pivní sezónou stáčet i do lahví,“ prozradila Markéta Knížková, která se stará o rozvoj všech pivních značek v rámci skupiny Pivovary Staropramen.

Mustang v láhvi bude postupně k dostání ve vybraných obchodních řetězcích i internetových obchodech. Role baleného piva je s měnícími se životním stylem i zvyklostmi konzumentů pro Ostravar stále důležitější. Konkurence v maloobchodě je obrovská, proto musí pivovar nabídnout nejen kvalitní pivo, ale i atraktivní obal. Vývoj ukazuje, že se to pivovaru daří. „Myslím, že spotřebitelé na našich ležácích oceňují především jejich plnou chuť a odpovídající hořkost, které společně vytváří příjemnou pitelnost. Přispívá k tomu i tradiční kvašení všech našich piv na spilce. Ležáky jsou dlouhodobě tahounem růstu ostravarského portfolia,“ říká závěrem Markéta Knížková z pivovarské skupiny Pivovary Staropramen.

Divoký chmel Kazbek si zahrál i v TV reklamě MustangZdroj: Pivovary Staropramen s.r.o.

Více informací o pivovaru Ostravar najdete na www.ostravar.cz