1. Najděte díru na trhu
Nejdůležitější je nápad. Pokud jste našli díru na trhu, nebo jste přišli na to, jak vylepšit již stávající službu a tím vyřešit skutečný problém pro definovatelnou cílovou skupinu!
2. Proveďte průzkum trh
Než se vrhnete do rozvíjení svého nápadu, je nutné, abyste důkladně prozkoumali aktuální trh. Analyzujte konkurenty, stanovte si cílovou skupinu a trendy, které vyznává. To vám pomůže si ověřit pevnost základů vaší idei.
3. Sestavte si silný tým
Když už máte představu, jak váš nápad začnete realizovat, najděte si partnery, se kterým se vám bude dobře spolupracovat. Je nutné, aby členové tvrdého jádra byli profesionální, oddaní a nápadití. Další zaměstnance nabírejte až časem, až bude váš startup rozjetý.
4. Využijte sílu MVP (Minimum Viable Product)
Než investujete do vývoje vaší služby, vytvořte základní verzi s klíčovými funkcemi a otestujte ji u svých cílových uživatelů. Díky tomu získáte zpětnou vazbu a prostor pro vychytání všech mušek.
5. Získejte financování
Málokdo má dostatek financí na pokrytí nákladů na vývoj, marketing a provoz. Proto prozkoumejte různé způsoby financování – investory, granty, crowdfundingové kampaně atd. – a najděte pro svůj podnik ten pravý.
6. Budujte marketingovou strategii
I ten nejlepší produkt potřebuje reklamu. Proto si vytvořte komplexní marketingovou strategii, nebo si najměte profesionály, kteří vám s tím pomohou.
7. Zůstaňte flexibilní
Během vývoje startupu se budete muset vypořádat s mnoha neočekávanými událostmi a výzvami v podobě změn na trhu. Buďte flexibilní a připraveni svůj nápad přizpůsobit novým okolnostem.
8. Věřte svému týmu
Není horšího klacku hozeného pod nohy než takového, když ztratíte důvěru ve své lidi. Pokud budete mít pochybnosti, co se loajálnosti týče, vyřešte to upřímnou domluvou.
9. Nevzdávejte se
Založení vlastního startupu je běh na dlouhou trať vyžadující vytrvalost a odhodlání. Určitě nečekejte úspěch přes noc. Obrňte se, zůstaňte pozitivní a nevzdávejte se, když vám podnikání nastolí nějakou tu překážku.
10. Svěřte své peníze profesionálům
Počítat musíte i s tím, že je potřeba mít dohled nad svými výdělky, výplatami zaměstnancům a dalšími finančními manipulacemi. Proto si založte bankovní účet, který vychází vstříc podnikatelům a živnostníkům. Možná se ptáte: Kolik můžu mít podnikatelských účtů? No přece neomezeně.
Hodně štěstí!