Nejkrásnější dětské obrázky se opět dostaly na vánoční billboardy. Třetí ročník výtvarné soutěže pro děti z mateřských škol druhého plzeňského obvodu tentokrát nesl téma Zimní čas. Soutěž každoročně vyhlašuje místostarostka MO Plzeň 2 – Slovany Eva Trůková. 

Do soutěže se zapojily všechny slovanské mateřinky a místostarostce tak přistálo na stole neuvěřitelných 110 výtvarných děl od malých umělců.
„Vybrat mezi nimi deset nejkrásnějších byl téměř nadlidský výkon, všechna byla velmi povedená. Porota nakonec vybrala dvacet šest obrázků,“ přiznává Eva Trůková. Nejlepší malíře odměnila odborná porota drobnými dárečky, které jim místostarostka osobně přivezla.

Vedení MO P2 – Slovany u billboardu v Částkově ulici. Zleva: Roman Andrlík, Václav Cinádr, Eva Trůková, Lumír Aschenbrenner.Vedení MO P2 – Slovany u billboardu v Částkově ulici. Zleva: Roman Andrlík, Václav Cinádr, Eva Trůková, Lumír Aschenbrenner.Zdroj: MO Plzeň 2 - Slovany

Hravé kalendáře propojí generace 

Senioři ze stacionáře Domovinka se už po šesté proměnili ve fotomodelky
a fotomodely. Výsledkem je kalendář pro rok 2023. Peníze z jeho prodeje půjdou na aktivity klientů a pomoci se rozhodl také slovanský městský obvod.
„Zakoupili jsme hned čtrnáct kalendářů, které v rámci mezigeneračního propojení rozdáme do všech našich mateřských škol,“ vysvětluje starosta Lumír Aschenbrenner. Téma kalendáře je k tomu více než příhodné, protože je o hrách. A ne ledajakých, fotilo se například s obří tužkou na vyplňování křížovek, velkým mikádem, šachovými figurkami nebo mini kulečníkem.
 „Líbí se mi, že děti uvidí, že i babičky a dědečkové si stále umí hrát. Jejich fotografie jsou plné energie a radosti,“ říká starosta.
Domovinka, která sídlí na Slovanech v Úslavské ulici pomáhá na území Plzně již přes dvacet let. Provozuje stacionář, v němž naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami. Nabízí ale i možnost denního stacionáře především pro rodinné příslušníky, kteří se nechtějí odloučit od svého příbuzného natrvalo, a v neposlední řadě provozují také terénní pečovatelskou službu.

Tvář titulní strany kalendáře: Stoletá Soňa KoudelováTvář titulní strany kalendáře: Stoletá Soňa KoudelováZdroj: MO Plzeň 2 - Slovany

Místo zničeného hřiště dostaly děti nové

Lanová pyramida a lanová dráha nahradily zničenou herní sestavu ve vnitrobloku Motýlí a Liliové ulice na Slovanech. Tu zapálil letos v červnu neznámý pachatel. Nové herní prvky vyšly druhý městský obvod na více než 800 tisíc korun.
„Rozsáhlá herní sestava Madagaskar byla po řádění vandala tak poškozená, že jsme ji museli kompletně odstranit. Už v září jsme na plochu stávajícího pískoviště nechali nainstalovat herní sestavu Písková Lhota pro nejmenší,“ popisuje sled událostí místostarosta MO Plzeň 2 – Slovany Roman Andrlík. Současně se zajišťovala dodávka lanových prvků na místo shořelé sestavy.
Nyní má vedení dvojky dobrou zprávu i pro větší děti. „V polovině listopadu byla dokončena instalace lan a rekonstrukce tohoto dětského hřiště. Na ploše, kde hořelo se nachází lanová pyramida, kterou s pískovištěm spojuje lanová dráha,“ doplňuje místostarostka Eva Trůková s tím, že věří, že nové prvky budou sloužit dětem co nejdéle.

hřištěDětské hřiště v Motýlí uliciZdroj: MO Plzeň 2 - Slovany

Slovany zahájily advent rozsvícením vánočního stromu

Vánoční strom před slovanskou radnicí už září. Jeho slavnostního rozsvícení se v první adventní neděli ujala místostarostka druhého městského obvodu Eva Trůková s malou pomocnicí Anetkou. Užít si nádhernou předvánoční atmosféru dorazily stovky lidí.
„Jsem ráda, že letos jsme si mohli tu kouzelnou chvíli užít všichni společně a bez omezení. Moc děkuji všem souborům, díky kterým byla neděle před naší radnicí naprosto úžasná,“ chválila Eva Trůková malé i velké vystupující.
Plzeňany, kteří se na tradiční rozsvícení stromu přišli podívat, potěšil hudební soubor Rolnička z 25. základní školy, folklorní soubor Meteláček i dechový soubor ZUŠ Chválenická. Program ukončila skvělá vokální skupina Tutti Voci. „Děti přišel pozdravit náš Slovanský anděl, který jim rozdával zlaté mince
a ochotně se s nimi fotil. Originální památku v podobě fotografie si návštěvníci akce odnesli také díky Fotobedna.cz, která se stejně jako vloni i letos těšila obrovskému zájmu,“ uvedla Eva Trůková.

Díky členům Sboru dobrovolných hasičů Koterov mohli všichni přítomní potěšit i své chuťové buňky. Akci provonělo svařené víno, linecké cukroví i výborné klobásky.

Vánoční stromVánoční stromZdroj: MO Plzeň 2 - Slovany