Lázně Jáchymov jsou díky unikátní radonové vodě vyhledávaným místem k léčbě zejména pohybového aparátu, ale také jsou stále více navštěvované turisty, pro své umístění přímo v srdci Krušných hor.

Zdroj: LÉČEBNÉ LÁZNĚ JÁCHYMOV

Ideální ubytování najdete v hotelu Astoria, který se nachází ve středu lázní. Moderně zařízené pokoje a rodinné apartmány nabízí hostům veškerý komfort k odpočinku i zábavě. Když se tu ubytujete na více jak 3 noci, dostanete navíc zdarma 1 vstup denně do protějšího Aquacentra Agricola, kde je krytý bazén, dvě vířivky, brouzdaliště a tobogán. Využít můžete také relaxační terasu a sluneční louku s písečnou pláží. Zajímavostí je pak Saunový důl, což je unikátní komplex saun, který svým pojetím odkazuje na zdejší více jak půl tisíciletí trvající hornickou tradici.   

Kdo by chtěl vyzkoušet léčivé účinky zdejší vody, může v sousedním hotelu Radium Palace absolvovat týdenní pobyt Kúra na zkoušku. V tomto neoklasicistním paláci, který navštívil i prezident Masaryk, vládne elegance a styl, a pokud hledáte místo, kde se do sebe znovu zamilujete, můžete tu prožít třeba jen romantický víkend.

Za návštěvu stojí Prohlídková štola Astoria, která je věrnou kopií zdejšího dolu Svornost. Při vstupu dostanete přilbu a otevře se Vám svět výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil a krápníků. Ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení, tedy polohu, v jaké v 16. století dobývali horníci stříbro. Na závěr prohlídky se díky filmovému plátnu přenesete do skutečného podzemí dolu Svornost. Tajemství vzniku, účinků a aplikace léčivé radonové vody odhalíte v předsálí Prohlídkové štoly.

Pro nejmenší návštěvníky Jáchymova je v lázeňském parku dětské hřiště.

Už víte, kam se vydáte?  Jáchymovské lázně jsou místem pro Vaše nezapomenutelné zážitky.