Předním průkopníkem v tomto oboru je finská firma Suunto, která v roce 1998 představila první elektronické hodinky, které spojily výškoměr, barometr a kompas. A pak přišel okamžik, který změnil svět outdooru – Suunto Core.

Suunto Core, tyto nadčasové klenoty, stále vládnou drsným horám a divokým řekám. I přes uplynulých šestnáct let zachovává spolehlivou funkčnost a design mění jen minimálně. Tyto hodinky se staly symbolem dobrodruhů, horolezců a milovníků outdoorových sportů.

A proč tomu tak je? Suunto Core není třeba dobíjet každý večer – jejich baterie vydrží celou sezónu!  Jsou stvořeny pro odvážné dobrodružství a vydrží i na dlouhých výpravách. Jsou vodotěsné (na 30 metrů dle ISO 6425). S výškoměrem a hloubkoměrem vám ukáží, jak vysoko jste se vydali, a zobrazí časy východu a západu slunce pro  fotografii a plánování vašich outdoorových aktivit. Navíc měří teplotu a varují vás před změnou počasí.

Ale to není vše! Suunto Core zaznamenávají atmosferický tlak a nadmořskou výšku, přičemž vám ukáží vaše nastoupané metry či grafy výšky a tlaku. Jsou to opravdoví neukecaní outdooroví parťáci.

Ačkoli nejsou vybaveny GPS navigací jako jiné modely Suunto, Suunto Core zůstávají první volbou mnoha sportovců a dobrodruhů, kteří se vydávají do divočiny. Tyto hodinky jsou fajn pro horskou turistiku, trekking, ekoturistiku, speed hiking, adventure racing a mnoho dalších outdoorových aktivit. Navíc jsou odolné a lze je opravit, což znamená, že vás budou provázet dlouhá léta.

A i když se zdá, že jsou tyto hodinky věnovány pouze dobrodruhům, jsou také skvělým dárkem pro majitele „městských“ chytrých hodinek, kteří touží po dobrodružství v přírodě, lezení po skalách, horolezectví, canyoningu, turistice, raftingu a dalších outdoorových radovánkách, aniž by museli trápit své křehké "náramkové počítače."

Suunto Core na základě vysoké spolehlivosti a odolnosti doporučuje firma H.S.H Sport, která opravuje hodinky Suunto pro zákazníky ze 14 zemí. A pokud hledáte chytré, odolné, ekologické a opravitelné (!) hodinky s GPS, porozhlédněte se po nejlepších finských GPS hodinkách Suunto. Najdete je ve velkém cenovém rozpětí na www.suuntocz.cz