Anhydritové podlahy jsou hitem u novostaveb i při rekonstrukcích. Rekonstrukce se dělají obvykle od podlahy a anhydritové potěry jsou dokonalým materiálem, který zlepší naše bydlení. Pavel Poděbradský, specialista na tento typ podlah říká, že například: „Na podlahové topení jedině anhydrit, který zvládá tepelnou roztažnost i smrštění. Anhydrit nepraská a je více elastický." Přitom podlahové topení je v dnešní době velice žádanou formou topení, často spojenou s instalací nízkoteplotních tepelných čerpadel vzduch voda. Využíváme však i elektrické topení, například v koupelnách.

Výhody anhydritových podlah poznáte nejen při instalaci podlahového topení

Anhydritová podlaha je litá podlaha, která je dokonale rovnou. Má totiž samonivelační vlastnosti. Ty klasickému betonu chybí, a tak je obvykle nutné ještě na betonovou vrstvu dávat nivelační potěry, případně beton pracně mechanicky dorovnávat.

Anhdydritová hmota má schopnost dokonale zaplnit všechny díry a skuliny, takže ideální formou obteče i trubky podlahového topení. Pro tento typ topení je anhydritová podlaha výhodnou též proto, že má až o 15 % lepší tepelnou vodivost, než je tomu u betonové podlahy. Co to pro nás znamená reálně? Především máme teplo rychleji a současně šetříme energii.

Oceníte i akustické vlastnosti anhydritových povrchů. Ty totiž tlumí zvuk. Ušetříte tak peníze za různé izolace proti kročejovému hluku.

Po aplikaci nemusíte dlouhodobě podlahu vytvrzovat a čekat, než bude pochozí. Tou je již po 24 hodinách od aplikace. Rychlá je i samotná realizace. Tu dělá vždy specializovaná firma a práce s anhydritovým potěrem je poměrně čistá a zejména neuvěřitelně rychlá práce. Během dne lze udělat i kompletně podlahy v celém domě.

Skvělá podlaha výhodně

Nejspíš čekáte, že realizace anhydritových podlah je vzhledem k jejich unikátním vlastnostem drahá. Ale opak je pravdou. Cena za realizaci je výrazně nižší než u betonových podlah. Celkové náklady se pak ale snižují dále. Nemusíte utrácet za další nivelační stěrky, snadnější a rychlejší je pokládka jakékoliv podlahy, která se musí pokládat na dokonale rovný povrch. Ušetříte i za izolace a již zmíněné zlepšení akustických vlastností podlahy.

Co na anhydritovou podlahu?

Anhydritový potěr vás nijak neomezuje, ani pokud jde o výběr pohledové podlahy. Jde o skvělý základ pro pokládku keramické či kamenné dlažby, pro vinyl i PVC, pro všechny typy plovoucích podlah, pro pokládku dřevěné podlahy a parket, ale též pod koberce. Pokládka bude vždy nesmírně jednoduchá, protože pracujete s dokonale rovných povrchem, který navíc vytvrdil již po 24 hodinách, takže jste ani nemuseli čekat na výsledek. Anhydritová podlaha nepraská a tím nedochází k poškozování vrchní vrstvy podlahy. Na to je citlivá například keramická dlažba.