Můžeme se vydat třeba na Děčínský Sněžník. Na nejvyšší stolové hoře v Česku se ve výšce 723 metrů nad mořem tyčí 33 metrů vysoká rozhledna Sněžník. V okolí hory se mísí proudy vzduchu až od Severního moře, a tak se tomuto místu pro jejich blahodárné účinky často říká Větrné lázně.

Krásný je výlet do kraje, který je divoký a romantický zároveň. Nezklame sportovce ani ty, kteří se chtějí jen projít v krásné přírodě. Máme na mysli jedinečnou a magickou oblast na severu Čech poblíž hranice s Německem, Labské pískovce a jejich nejzápadnější část Tiské Stěny. Jedná se o skalní město, které tvoří mnoho přírodních útvarů, cestiček, zákoutí a prostranství ne nepodobných malým náměstím. Při pohledu na jednotlivé mnohdy prapodivné skalní tvary můžete zapojit fantazii, jistě se vám podaří najít v nich podobnost se zvířaty, kamenné tváře či postavy.

Kouzlu zdejších krás podlehla i sopranistka Lenka Graf, která se rozhodla natočit videoklip ke své nové skladbě Láska pouhá právě v této čarokrásné krajině. A nemohla volit lépe. Ve skladbě, kterou Lenka nazpívala především pro potěšení druhých v nelehkých časech, kterými procházíme, se snoubí něha a klid jejího hlasu s přírodou. Přírodou, která se zdá na první pohled drsná a nespoutaná, ale pokud ji na sebe necháte působit, bude právě tak pokojná a všeobjímající jako Lenčina hudba.

Zdroj: archiv Lenky Graf

Ještě předtím, než vyrazíte na výlet dobít energii, které je nám po dlouhém a náročném zimním období třeba, můžete načerpat energii hned při poslechu písně Lenky Graf. Vznikla ve spolupráci s českým dodavatelem energií Centropol a najdete ji na Youtube.

Zdroj: archiv Lenky Graf

Zdroj: CENTROPOL ENERGY, a.s.