Pro Chorvatsko je bezpečnost návštěvníků a spoluobčanů prioritou číslo jedna a v tomto roce zavedlo novou značku pro bezpečný pobyt v Chorvatsku “Safe Stay in Croatia”. Tato značka je udělována subjektům v cestovním ruchu a slouží k označení destinací, ubytovacích zařízení, restaurací, dopravních prostředků a turistických atrakcí, které přijaly světové zdravotnické a hygienické standardy. Společně se značkou „Safe Travel“ Světové rady pro cestování a cestovní ruch má za cíl ukázat, že Chorvatsko je bezpečnou destinací, která je připravena přivítat zahraniční turisty. Díky nim budou návštěvníci Chorvatska schopni snadno identifikovat zodpovědné hotely, restaurace a poskytovatele dalších služeb v Chorvatsku. Tímto způsobem chce Chorvatsko posílit důvěru návštěvníků a zbavit je starostí při plánování jejich dovolené a cestování.
Zdroj: Croatian National Tourist Board

Chorvatsko se těší, až opět přivítá zahraniční turisty, jakmile nastane ten správný čas. Odpovědně a bezpečně, aby si mohli bez starostí užít zábavnou, nezapomenutelnou, vzrušující a bezpečnou dovolenou s rodinou a přáteli.

Rozmanitost země nabízí návštěvníkům nespočetné zážitky a příležitosti k objevování. Může se pochlubit nádhernými a rozmanitými plážemi, které vyhovují rodinám i párům, ale i těm, kteří hledají nedotčenou přírodu. Některé z těchto pláží patří mezi nejkrásnější na světě, jako pláž z bílých oblázků na ostrově Brač, písečná pláž Sakarun na ostrově Dugi otok nebo Rajská pláž v Loparu na ostrově Rab. 

A pokud si dovolenou chcete vychutnat plnými doušky, nic nebrání tomu, abyste Chorvatsko poznali aktivně. Nabízí se vám přitažlivá a rozmanitá krajina jako stvořená k tomu, abyste ji prozkoumávali na kole. Od Istrie, přes zalesněné kvarnerské ostrovy, skrze historické cesty v oblasti Liky a Karlovce, přes úchvatné hory dinárských krasů až po krásné pobřeží Dalmácie s jejími ostrovy. Či od nížin Slavonie po zelená údolí řek, přes kopečky s množstvím zámků v centrálním Chorvatsku až po městskou cyklistickou oázu Záhřeb.

Ať už se rozhodnete pro polehávání na pláži nebo objevování místních kras, v Chorvatsku se budete cítit bezpečně. Zažijte novou zkušenost, sbírejte nové zážitky, přijeďte a ochutnejte Chorvatsko!

Zdroj: Croatian National Tourist Board