Kampaň „Ty to zvládneš" je celorepublikovou kampaní, která je určená pro širokou veřejnost a je zaměřena na nejčastější chyby „laických zachránců" při dopravních nehodách. Kampaň realizuje Asociace Záchranný kruh, v úzké spolupráci s HZS ČR a ostatními složkami IZS, Týmem silniční bezpečnosti, Ministerstvem dopravy ČR – BESIP a dalšími partnery. Kampaň je realizována v rámci projektu „Záchrana života při dopravních nehodách" za finanční podpory z Fondu zábrany škod ve výši necelé 4 miliony korun.

„Kampaň „Ty to zvládneš" tvoří deset krátkých emotivních spotů, které upozorňují na nejčastější chyby při dopravních nehodách, kterých se dopouštějí samotní zachránci. Součástí kampaně je i instruktážní video zaměřené na správný postup při řešení dopravní nehody laickou veřejností i profesionály", řekl výkonný manažer Asociace Záchranný kruh, Lukáš Hutta. Lidé jsou tak například poučeni o tom, že musí být při záchraně u nehody dobře vidět nebo mají dbát na bezpečí svých blízkých. Co spot to jedno téma.

Spoty natočila společnost Vachler Art Company v čele se zkušeným režisérem a kameramanem Jiřím Studničkou a celé natáčení probíhalo pod dohledem a záštitou ředitele HZS Karlovarského kraje Ing. Václava Klemáka. „Ve spotech se objevují i známi herci, např. Jana Stryková nebo Martin Stránský, který navíc celé kampani propůjčil i svůj hlas", uvedla prezidentka Asociace Záchranný kruh, Veronika Krajsová.
Záštitu kampani udělil genmjr. Ing. Drahoslav Ryba - generální ředitel HZS ČR a policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.

„Kromě spotů jsou součástí kampaně také grafické vizuály s jasným sdělením „I ty můžeš zachránit život", které mají za cíl motivovat veřejnost k návštěvě webu kampaně www.tytozvladnes.cz, na kterém se dozví ty nejzákladnější rady a informace, jak správně postupovat v případě dopravní nehody v roli náhodných svědků nebo i účastníků dopravní nehody." Uvedla PR manažerka Asociace Záchranný kruh, Daniela Rybářová.

S kampaní se můžete setkat v rámci nejrůznějších mediálních kanálů, jako jsou TV, internet, sociální sítě, rádio, billboardy, TV v autobusech, tištěné noviny a v rámci dalších prostorů partnerů projektu.

Více informací naleznete na webu www.tytozvladnes.cz