Sportovní příměšťáky vymyslel s Martinem Martinčíkem před dvěma lety s cílem přinést dětem nezapomenutelný týden plný sportu a zábavy. Každou aktivitu na kempu mají na starost trenéři, kteří daným disciplínám zasvětili celý život. Děti se mohou navíc na každém turnusu těšit na návštěvu slavných sportovců. Zaběhat si se Šárkou Kašpárkovou nebo se na tatami postavit Lukáši Krpálkovi je zážitek, na který nezapomenou.

Zakladatelé vytvořili program, který nikdo jiný nenabízí. „Rodiče u nás neplatí za týden hlídání dětí. Celý program je systematický, navazuje na sebe a rozvíjí různé složky pohybu dětí,“ zdůrazňuje zakladatel kempu Filip Štoss.

Dopřejte dětem nezapomenutelné prázdniny.Dopřejte dětem nezapomenutelné prázdniny.Zdroj: TvůjBrand, s.r.o./archiv

Na kempech tak nenajdete znuděného univerzálního lektora všech míčových her, zatímco děti náhodně kopou do balónů. Smyslem je prezentovat dětem sporty pod vedením profesionálních trenérů a zároveň si pětidenní program kempů pořádně užít. Proto hlavní sporty – atletiku, judo, basket, florbal, tenis a gymnastiku – doplňuje i celokempová hra, která v dětech rozvine spolupráci a nová kamarádství.

Celý týdenní plán je mimořádně různorodý. Zastoupení mají míčové i bojové sporty, základy atletiky s gymnastikou a týmové i individuální aktivity. Děti tak zdokonalí své silné stránky, zlepší ty slabé, ale hlavně zjistí, které sporty je baví nejvíc. „Máme zpětnou vazbu, že se děti díky zkušenosti z kempu přihlásily na nějaký sport a našly v něm velkou vášeň. Tím je pro nás mise splněna,“ říká druhý ze zakladatelů Martin Martinčík.

„Od začátku jsme chtěli dělat kemp, který jsme sami zažít nemohli. Nepamatuji si žádný příměšťák, kde by mě trénovali profesionální trenéři a hráči, z čehož bych třeba v šesti letech byl naprosto nadšený. Proto máme v týmu mistry světa a sportovce ze světových žebříčků, kteří děti opravdu inspirují,“ doplňuje ho Filip Štoss.

Myšlenku AIM Kempu podporují i sponzoři. Největší zásluhy patří firmě Decathlon, která zajišťuje krásné ceny za absolvování kempu. Díky firmě yoursport zase děti sportují v kvalitním oblečení a Náš REGION podporuje AIM v mediální propagaci. Letos jsou v plánu čtyři kempy v průběhu července a srpna. Třikrát se malí sportovní nadšenci potkají v Brně, jeden turnus AIM Kempu bude v Praze.

Unikátní sportovní příměšťáky čeká letos už třetí ročník, původní cíl však zůstává stejný. „Věříme, že týden na AIM Kempu dětem zůstane ve vzpomínkách navždy. To je ta největší odměna, které se nám může dostat,“ dodává Martin Martinčík na závěr. Chcete, aby vaše děti byly u toho? Přihlaste je!

Kontakt: www.aimsport.cz 
Tel.: +420 777 318 333
e-mail: kempy@aimsport.cz