Monstrózní sraz „amerik“ odstartuje 1. června v oblíbeném jihomoravském kempu Merkur v Pasohlávkách a trvat bude 3 dny (1. – 3. 6. 2018). Pořadatelé předpokládají u lagun Pálavských jezer v kraji vína účast přes tisíc motorových svalovců a krasavců.

Na jižní Moravu se přitom akce Lucky Cruisers Weekend (LCW) přestěhovala z Konopáče, který už prostorově nezvládal pojmout akci lámající každoročně rekordy v počtu účastníků. Vloni totiž navštívilo LCW přes sedm stovek kusů detroitského železa, což přimělo pořadatele ke změně místa konání.

Letos tak prvně „ameriky“ odpálí akci na slunném a teplém jihu, v areálu, do kterého se pohodlně vejde i tisícovka vymazlených amerických vozů. Přijďte okusit atmosféru nablýskaných motorových unikátů, které znáte z hollywoodských trháků, na vlastní kůži!

Na své si přijde opravdu každý. K vidění budou veteráni z časů Elvise Presleyho, burácející osmiválce, naleštěné youngtimery, terénní svalovci, klasická kabria z 50. a 60. let, ale také nejnovější Corvetty a Mustangy. 

Akce je vhodná také pro děti, které kromě netradičních vozů naláká skákací megahrad Alcatraz, dále se budou moci vyřádit na mnoha dalších sportovních i kreativních disciplínách.

Atmosféra akce je jedinečná, pohodová, přátelská, vhodná pro rodiny s dětmi. K pořádné americké akci patří samozřejmě i americké jídlo a pití. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat pravé americké burgery nebo stylové občerstvení v US schoolbusu , obslouží vás pin-up hostesky. Chybět nebudou ani soutěže o drinky na elektrickém býkovi. Atmosféru divokého motorového západu dotvoří stánky s americkými suvenýry, ale také soutěže v pojídaní mega burgeru na čas nebo v pojídání chilli,ve kterých obstojí opravdu jen ti nejdrsnější jedinci. Od pátku do neděle vystoupí hned čtyři rockabilly kapely. Hlavním tahákem je sobotní vystoupení kapely Prison Band, při jejichž rock and rollu a pohledu na Cadillac bez střechy roztaje snad každý.

Devátý ročník u vodních lagun Pálavy v krajině vína slibuje opravdu světovou podívanou.

Petra Haumer, pořadatel

www.lcw.cz