Stačí je odevzdat zdarma do sběrných míst a můžete se s nimi potkat v podobě příměsi do nových pneu, izolace nebo třeba paliva. A najdou se dokonce i tací, kteří z nich dokáží vyrábět zajímavé umělecké objekty a módní doplňky.

Staré pneumatiky, pokud nejsou správně recyklovány, představují značnou ekologickou zátěž. V přírodě může proces jejich rozpadu trvat až několik staletí, během kterých se do okolí uvolňují škodlivé chemikálie. Recyklací pneumatik lze přitom získat mnoho užitečných materiálů a produktů, jako například podlahové krytiny, sportovní povrchy, izolační materiály nebo doplňkové palivo. Ocelová výztuha se dá znovu použít ve stavebnictví, při výrobě nových pneumatik nebo různých kovových výrobků. Šetříme tak nejen přírodní zdroje, ale přispíváme také k snížení emisí skleníkových plynů, které jsou spojené s výrobou nových materiálů.

“Naše společnost klade velký důraz nejen na bezpečnost řidičů, ale i na ochranu životního prostředí. Jsme přesvědčeni, že naše odpovědnost nekončí výrobou pneumatiky, ale pokračuje až do jejího ekologicky šetrného zpracování po dosažení konce její životnosti. Proto se snažíme informovat veřejnost o bezplatném zpětném odběru pneumatik a přispět tak k čistší a zelenější budoucnosti nás všech,” říká Aleš Kosina, marketingový manažer společnosti Nexen Tire.

Ekologicky šetrná výroba pneumatik Nexen  v novém závodě u Žatce.Ekologicky šetrná výroba pneumatik Nexen v novém závodě u Žatce.Zdroj: Nexen TireOpotřebovaným pneumatikám můžete dát druhou šanci v rámci rozsáhlé sítě sběrných míst. Ta nemusíte nijak složitě hledat. Stačí na webových stránkách www.glogistics.cz zadat svou adresu nebo PSČ a hned uvidíte, kam to máte nejblíž.