Fotovoltaika je skvělým řešením pro ty, kteří chtějí zvýšit energetickou soběstačnost své domácnosti a ušetřit za účty za elektřinu. Jak se vyznat ve změti nabídek a dodavatelů, radí Petr Částek, člen představenstva Columbus Energy: „Myslete na to, že fotovoltaika s vámi bude dalších třicet let a dodavatel tím pádem také.“ V Columbus Energy proto vytvořili návod, který při výběru dodavatele má zájemcům pomoci.

Zdroj: columbusenergy.cz

 1. Nikdy neplaťte celou částku předem
  Standardním postupem je, že platby jsou rozděleny do 3 fází – záloha při podpisu smlouvy, záloha po získání smlouvy o zapojení do sítě a zbytek z celkové ceny se hradí teprve po předání hotového díla, kdy klient obdrží předávací protokol a revizní zprávu.
 2. Stabilní zázemí firmy
  Columbus Energy se může například opřít o know-how a stabilitu polské mateřské společnosti, která má za sebou již více než 65 000 instalací v Evropě. Je rovněž partnerem Svazu moderní energetiky, který sdružuje experty z oboru.
 3. Ptejte se na servis a záruku
  Před podpisem smlouvy je také důležité ověřit si, jakou záruku dodavatel nabízí na jednotlivé komponenty a jak reaguje na reklamace, například zdali dokáže vyměnit zařízení službou kus za kus.
  Zdroj: columbusenergy.cz
 4. Kvalitní montáž
  Pokud jsou nesprávně zapojené elektrické části, může dojít i ke vznícení. V Columbus Energy mají vlastní instalační normu o 90 bodech. Navíc nabízí paket Columbus Safe 2.0, díky kterému jsou dodatečně chráněny konektory MC4 před vznícením.
 5. Kvalitní komponenty
  Kvalita použitých součástí je klíčová pro správnou funkčnost a životnost celého fotovoltaického systému. Do kvality se vyplatí investovat.
 6. Zjišťujte si zkušenosti
  Důležité jsou reference, třeba internetové recenze. Podívejte se také, jak vypadá jejich web a sociální sítě, jak rychle komunikují s vámi při poptávce a jak jsou ochotní zodpovědět vaše dotazy.
  Zdroj: columbusenergy.cz
 7. Certifikovaní a proškolení pracovníci
  Ujistěte se, že ti, kteří by vám měli namontovat fotovoltaickou elektrárnu na vaši střechu jsou dostatečně kvalifikovaní a splňují všechny požadavky pro práci s elektřinou a ve výškách.
 8. Pomůže s dotací
  S vyřízením dotace a dalšími administrativními kroky solidní dodavatelé zákazníkům pomůžou. Někteří dodavatelé jsou schopni zajistit i financování projektu.
  Zdroj: columbusenergy.cz