Zapuštěné prahy zajistí pohodlný domov pro všechny, včetně lidí s omezenou možností pohybu (třeba pro osoby na vozíku, lidi s holemi nebo jinými pomůckami pro chůzi, rodiče s kočárky…).

Vchodové dveře by neměly být překážkou

Aby všichni obyvatelé mohli do objektů vstupovat snadno a samostatně, tak zejména vchodové dveře musí být navrženy tak, aby byly bezbariérové. Dveřní systém Schüco AD UP (Aluminium Door Universal Platform) s nulovým prahem splňuje požadavky pro bezbariérový přístup i všechny další parametry, jako je vodotěsnost a propustnost vzduchu. Dveřní systém Schüco AD UP nabízí také odolnost proti vloupání až do stupně RC 2. Doplňkový automatický bočně zavěšený pohon dveří vyrovnává ovládací síly a usnadňuje tak otevření, aniž by bylo nutné dveře ručně ovládat. Nejen hliníkové dveřní systémy, ale i plastové systémy Schüco fungují s řešením v podobě zapuštěného prahu. Ten lze použít u všech jednokřídlých vchodových dveří systému Schüco LivIng, které se otevírají směrem dovnitř. Speciálně vyvinuté krycí lišty pro dveřní jednotky se zapuštěným prahem a automatické prahové těsnění zajišťují hladký přechod, odolnost a optimální těsnost dveří.

I přístup na balkon nebo terasu by měl být bezpečný

Přístup na balkon nebo terasu může snadno znamenat nebezpečí zakopnutí a pro vozíčkáře dokonce opravdovou překážku. Bezbariérové balkonové a terasové dveře systému Schüco AWS (Aluminium Window System) byly vyvinuty tak, aby splňovaly všechny požadavky na pohodlí a design. Mohou být vybaveny zapuštěným prahem, který umožňuje přechod mezi vnitřním a venkovním prostorem bez rizika zakopnutí. Těsnění prahu se zpožděným hydraulickým spouštěním zajišťuje snadné zavírání a kování Schüco v rámu křídla ulehčuje ruční ovládání. Následující systémy lze navrhnout se zapuštěnými prahy: konstrukce hliníkových oken a balkonových dveří Schüco AWS 70.HI, AWS 75.SI+ a AWS 90 SI+ (stavební hloubka 70, 75 a 90 mm) a plastové balkonové dveře z produktové řady Schüco LivIng a Schüco LivIng Alu Inside.

Také posuvné systémy jsou vybaveny zapuštěnými prahy

Kromě oken a dveří musejí i posuvné systémy splňovat určité požadavky, aby je mohli snadno používat všichni obyvatelé bez ohledu na to, zda mají problémy s pohyblivostí či nikoli. Hliníkové posuvné systémy se zdvihem Schüco ASE 60 (stavební hloubka 60 mm) a ASE 80.HI (vysoká izolační schopnost, stavební hloubka 80 mm) a dále i plastový posuvný systém se zdvihem Schüco LivIngSlide PVC-U tyto požadavky splňují. S bezbariérovým prahem u hliníkových a plastových posuvných systémů se zdvihem lze snadno kombinovat další standardní požadavky, jako je účinná tepelná izolace a odolnost proti vloupání na úrovni RC 2.

Zdroj: Schüco CZ

Zdroj: Schüco CZ

Bezbariérové balkonové a terasové dveře Schüco AWS (Aluminium Window System) jsou vybaveny zapuštěným prahem, který umožňuje přechod mezi vnitřním a venkovním prostorem bez rizika zakopnutí. Těsnění prahu se zpožděným hydraulickým spouštěním zajišťuje snadné zavírání a kování Schüco v rámu křídla umožňuje snadné ruční ovládání.

Zdroj: Schüco CZ

I plastové balkonové dveře z řady Schüco LivIng lze navrhnou se zapuštěným prahem.

Zdroj: Schüco CZ

Dveřní systém Schüco AD UP (Aluminium Door Universal Platform) s bezbariérovým zapuštěným prahem zajišťuje snadný přístup a zároveň splňuje standardní požadavky na vchodové dveře, jako je vodotěsnost a propustnost vzduchu.

Zdroj: Schüco CZ

Díky prakticky skrytému bezbariérovému prahu nabízí hliníkový posuvný systém Schüco ASE 80 dokonalé propojení mezi interiérem a exteriérem.

Zdroj: Schüco CZ

Díky zapuštěnému prahu nabízí posuvný systém se zdvihem Schüco LivIngSlide bezbariérový přístup pro všechny obyvatele.