Tisk je běžnou pomůckou při práci v domácích kancelářích, kam se přesunula část profesí. Každý zaměstnanec tak potřebuje svou osobní, často multifunkční tiskárnu, což naráží na náklady domácích zařízení, které jsou vyšší než u centrálních tiskáren. Vyšší náklady představují pro mnoho uživatelů problém, zpravidla řešený omezením tisku. Nejlepším řešením je používání tiskáren s nižšími náklady.

Nejnižší náklady nabízejí tiskárny s inkoustovými zásobníky. Epson nabízí nejširší portfolio tiskáren EcoTank s doplnitelnými zásobníky inkoustu, od jednoduchých tiskáren, přes multifunkční zařízení, fotografické tiskárny po vyspělá kancelářská zařízení. Cena tisku je výrazně nižší než u inkoustových tiskáren s malými kazetami či laserových tiskáren s tonerovými kazetami. Studený (Heat-Free) tiskový proces, využívá piezoelektrické hlavy Epson PrecisionCore navržené na celou životnost zařízení. Společnost Epson se spojila s časopisem National Geographic v kampani pro zvýšení povědomí o tom, že šetření energií a teplem je skvělý způsob, jak minimalizovat náš vliv na životní prostředí. Epson technologie vyniká velmi nízkou spotřebou energie, spotřeba při tisku nepřesahuje u žádného modelu 30 W, což je výrazně méně než u srovnatelných tiskáren. Každý také ocení, že inkoustové tiskárny neprodukují prakticky žádné prachové částice a minimalizují odpad ze spotřebního materiálu. Inkousty poskytují výbornou barevnost, ostrost textu a dobrou světlostálost.

Inkousty se snadno doplňují lahvičkami vybavenými bajonetovým mechanismem. Inkoust ale nebudete doplňovat často, barevné inkousty vydrží tisk až 6 000 stran A4 a černý inkoust 7 500 stran A4 podle ISO standardu, což představuje náklady na tisk ve výši přibližně 6 haléřů za černobílou stranu A4 a 25 haléřů za barevnou. Podle modelové řady tiskárny disponují nejčastěji používanými typy připojení – USB, Ethernet, Wi-Fi a Wi-Fi Direct pro tisk z mobilních zařízení.

Uživatelé EcoTank tiskáren získají dostatek inkoustu v balení a tříletou záruku po registraci.

www.epson.cz/