Nemáte internetová data? Nebo naopak máte nejnovější typ telefonu a hledáte způsob, jak si léky vyzvednout co nejdříve? Přečtěte si stručný návod, jak na eRecept v mobilu. Erecept, tedy elektronický recept, od lékaře můžete získat nejen do mobilu, ale také si jej nechat zaslat do e-mailu nebo na tzv. papírové průvodce. Ať už máte starý typ telefonu nebo nejnovější smartphone, připravte si SMS zprávu s eReceptem. Hned na jejím začátku najdete 12místný kód (tzv. identifikátor vašeho eReceptu), který se skládá z písmen a čísel. 12místný kód nikdy neobsahuje nuly, vždy se jedná o písmeno O, ani římské číslice - nespleťte si tiskací písmeno I s číslovkou jedna.

Nemáte internetové připojení?

Při návštěvě Alphega lékárny 12místný kód z SMS zprávy nadiktujete lékárníkovi. Tato možnost je nejlepším řešením pro vás i pro lékárníka, protože se vyvarujete předání vašeho telefonu do lékárníkových rukou, takovéto bezkontaktní řešení je z pohledu hygieny nejvhodnější.

Máte chytrý telefon a data?

Každý eRecept v mobilu obsahuje odkaz, po jehož rozkliknutí se zobrazí QR kód, který ukážete lékárníkovi.

Nejdříve rezervovat, pak do lékárny

Pokud preferujete on-line rezervaci vašich léků na předpis, abyste do lékárny šli s jistotou, že léky máte připravené, z eReceptu ve vašem mobilu jednoduše opíšete 12místný kód nebo můžete naskenovat QR kód na stránkách Alphega lékáren. Poté vyplníte vaše kontaktní údaje a ve vámi preferované Alphega lékárně vaši rezervaci zpracují a připraví k vyzvednutí. Platit budete až v lékárně hotově či kartou.

On-line rezervace je rychlá, jednoduchá a šetří váš čas. Přečtěte si návod krok po kroku.

Jak funguje on-line rezervace?

  1. Na webových stránkách zadejte 12místný kód (tzv. identifikátor) vašeho eReceptu – kód opište nebo elektronický recept pomocí kamery či QR kódu načtěte.
  2. Vyberte si nejbližší Alphega lékárnu, kde vám léky připraví.
  3. Vyplňte vaše kontaktní údaje.
  4. Odešlete rezervaci.

Zdroj: Alliance Healthcare s.r.o.
Nechte si ve vybraných Alphega lékárnách změřit cévní věk.

Chtějte od své lékárny více

V Alphega lékárnách najdete širokou nabídku služeb, které vám pomohou v péči o zdraví. Například si můžete nechat změřit cévní věk a zjistit, jak staré jsou vaše cévy. Při samotném měření se zjišťuje pružnost cév. Jak stárneme, stárne naše tělo i naše cévy. Pokud náš cévní věk odpovídá našemu biologickému věku, cévy máme v pořádku. Jsou-li ale naměřené hodnoty vyšší, stáří našich cév je vyšší, než by mělo a lékárník vám v takovém případě doporučí, jak postupovat.

Alphega lékárny jsou pro vás v České republice již od roku 2008. Díky profesionálnímu a vřelému přístupu skutečných odborníků farmaceutického oboru se 300 Alphega lékáren stalo centry péče o zdraví celé rodiny.