Společnost EVVA, výrobce mechanických a elektronických přístupových systémů, spustila výstavbu nového výrobního závodu v Tišnově okres Brno – venkov. Výstavba celého komplexu by podle všech předpokladů měla být dokončena v létě 2021. V Tišnově své uplatnění ve společnosti EVVA v současnosti najdou téměř tři desítky zaměstnanců, nicméně nový prostor a nové technologické zázemí by mohly přinést určitou možnost budoucího rozšíření jejich řad.

Jsem velmi rád, že i přes toto velmi složité období společnost EVVA i nadále pokračuje ve svém investičním plánu, který přináší do regionu Brno – venkov stabilní pracovní nabídku,“ komentuje Martin Koudelka, jednatel firmy EVVA v České republice.

Ing. Karel Souček, 1. místostarosta města Tišnov k výstavbě říká: „Vedení města Tišnov je potěšeno, že se v našem městě po delší době začíná výstavba nového závodu. Pro nás a pro naše občany to znamená další možnost zaměstnání při dalším rozvoji firmy. Velmi si ceníme toho, že i v takové turbulentní době se majitelé firmy pro tento krok odhodlali a děkujeme jim za to. Přejeme všem zaměstnancům ať se jim v novém provozu pracuje ještě lépe než ve stávajícím.“

 Zdroj: EVVA spol s.r.o.

Popiska k fotografii: Společnost EVVA v Tišnově okres Brno - venkov spustila výstavbu nového výrobního závodu. Poklepání základního kamene nového výrobního závodu se zúčastnili zprava: Ing. Karel Souček, 1. místostarosta města Tišnov, Ing. Arch. Tomáš Dvořák, autor návrhu stavby ze společnosti Tomáš Dvořák architekti s.r.o., Martin Koudelka, jednatel firmy EVVA v České republice, Ing. Miroslava Vyhňáková, vedoucí odboru investic a projektové podpory města Tišnov, Ing. Tomáš Cvek ze společnosti Guard v Tišnově a Ing. Jiří Martínek ze společnosti Tomáš Dvořák architekti s.r.o..

Česká republika je pro naši společnost důležitým trhem již od roku 1991. Jsme hrdí, že zde investujeme přibližně 50 milionů Kč, a těší nás dosažení tohoto dalšího milníku naší společnosti. V Tišnově aktuálně zaměstnáváme 25 zaměstnanců a nově vznikající budova je podstatnou součástí naší firemní strategie," komentuje Stefan Ehrlich-Adám, CEO společnosti EVVA a dodává: "EVVA jako mezinárodní společnost používá strategii centrály a poboček. V budoucnu se tři města, Vídeň, Tišnov a Krefeld stanou našimi hlavními výrobními jednotkami pro výrobu dílů i automatizovanou montáž větších sérií, součástí osmi prodejních poboček pak zůstane výroba menších sérií, které je třeba rychle dodat na místní trhy."

 Zdroj: EVVA spol s.r.o.

Popiska k fotografii: Společnost EVVA v Tišnově okres Brno - venkov spustila výstavbu nového výrobního závodu.

Autorem návrhu stavby je Ing. arch. Tomáš Dvořák ze společnosti Tomáš Dvořák architekti s.r.o., který k projektu řekl: „Jsme rádi za důvěru, kterou v nás investor vložil. Naší snahou bylo navrhnout stavbu výrobní haly s přihlédnutím k jejímu umístění v městském prostoru tak, aby to nebyla obyčejná plechová průmyslová stavba. Dbali jsme na kvalitní přirozené osvětlení pracovních prostor, vzdušné a otevřené pracovní prostředí a sepjetí s přírodou a exteriérem.“