Z tohoto aktivního materiálu se v České republice šijí nákrčníky a rukavice. Tyto produkty jsou vyzkoušeny řadou lékařů a zdravotníků z Ústřední vojenské nemocnice, Fakultní nemocnice Bulovka, ale i sportovců z fotbalové Sparty Praha či Slovanu Bratislava.

ČÍM JSOU TYTO PRODUKTY VÝJIMEČNÉ?

Produkty CUBEprotect jsou výjimečné díky materiálu, z kterého jsou vyrobené. Jedná se o speciálně vyvinuté vlákno BioGenAg, aktivní baktericidní/virucidní materiál, likviduje viry a bakterie ve více než 99 % (certifikováno v Textilním zkušebním ústavu s. p.). Vlákno BioAG má aktivní biogenní stříbro v samotném jádru, nikoli dodatečně aplikované pouze na povrch.

„Díky tomu je baktericidní/virucidní funkce neměnná v čase, a dokonce ani po násobném vyprání se jeho účinnost nemění. Vnitřní baktericidní/virucidní sítka v nákrčníku je vyvinuta tak, aby eliminovala nepříjemné prostředí uvnitř. Zamezuje zamlžování brýlí, eliminuje dermatologické problémy a udržuje komfort čistého vzduchu bez zápachu,“ upřesňuje funkci materiálu CUBEprotect Miroslav Pigan.

Funkčnost materiálu testovala rada zdravotníku a sportovců. „Vyzkoušené produkty jsou rovnocennými ochrannými pomůckami používanými ve zdravotnictví. Na rozdíl od mnoha firem má společnost CUBEprotect s.r.o. řádně vedenou a validní dokumentaci a testování výrobku, včetně praktických testů v nemocnicích. Zdravotníci ocenili zejména dobrou materiálovou snášenlivost a vysoký komfort. I po několikahodinovém používání nákrčníku nebyly znatelné otlaky či zčervenání kůže obličeje,“ sděluje Mgr. Hana Bláhová, MBA, vedoucí oddělení hygieny, epidemiologie a centrální sterilizace ve Fakultní nemocnici Bulovka.

Pro čtenáře Deníku jsme připravili unikátní kód na nákup produktů CUBEPROTECT. Slevu 10 % na nákup nákrčníku a rukavic získáte po zadání kódu: denik10 při objednávce na www.cubeprotect.cz

NÁKRČNÍK CUBEPROTECT 99 %

Prodyšný nákrčník byl vytvořen za účelem ochrany dýchacích cest před škodlivými částicemi. Obsahuje oboustranný filtr, který je testován dle normy EN149 a dosahuje účinnosti filtrace vyšší než 99 %, tedy na úrovni filtrace FFP3 a je vyroben z aktivního virucidního materiálu, který poskytuje permanentní ochranu před bakteriemi a viry, čímž chrání uživatele na dvou úrovních.

Díky své konstrukci je nákrčník CUBEprotect vhodný pro každý tvar obličeje, ke kterému dokonale přilne díky tvarovatelnému nosnímu klipu a nastavitelné zadní brzdě, jíž lze nákrčník stáhnout. Nákrčník i použité materiály byly testovány nezávislými laboratořemi a deklarovaná účinnost je potvrzena právě výsledky testu, nikoli přísliby výrobců materiálu. Lze jej prát ručně při teplotě maximálně 30 stupňů. K dostání v šedé a černé barvě v ceně 799 Kč.

RUKAVICE CUBEPROTECT

Rukavice jsou vyráběny z aktivního baktericidního/virucidního materiálu, který poskytuje permanentní ochranu před bakteriemi a viry. Díky tomu se nemusíte bát, že škodlivé mikroorganismy ulpí na povrchu rukavic a vy se jimi při jejich sundávání nechtěně kontaminujete. Chrání při běžných činnostech, jako je nakupování, jízda v MHD, sportu a dalších, kde existuje riziko přenosu nákazy dotykem.

Na rozdíl od jednorázových rukavic je použitý materiál citlivý k pokožce rukou, a je tak vhodný i k dlouhodobému nošení. Díky jedinečné technologii jsou rukavice k dostání i ve variante Touch, která umožnuje ovládání dotykového displeje mobilních zařízení. K dostání v šedé nebo černé barvě od 299 Kč.

CERTIFIKACE

Nákrčník i rukavice značky CUBEprotect byly testovány dle bakteriologické normy AATCC 100 v Textilním zkušebním ústavu s.p. (TZÚ) s antibakteriální účinností: Staphylococcus aureus CCM 4516 redukce 99,64 % a Klebsiella pneumoniae CCM 8853 redukce 99,99 %. Taktéž v TZÚ byly testovány bakteriologické normy EN ISO 20743 s výsledky antibakteriální účinnosti klasifikováno jako VÝZNAMNÝ.

Vlákno, ze kterého je vyroben nákrčník a rukavice s technologií BioGenAg, bylo testováno dle virologické normy EN ISO 18184 jakožto s redukcí skupiny viru N1H1 ATCC VR – 683 až 99,17 % v Microbiological Solutions laboratoři ve Velké Británii. Filtrační část nákrčníku byla testována dle normy CSN EN 149 ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v.v.i_ (VÚBP) s výsledkem účinnosti filtrace 99,395 %. Produkty jsou k dostání na www.cubeprotect.cz anebo www.mall.cz.