Bohužel ale mohou vést i k poklesu pohybové aktivity dětí i dospělých, přitom pravidelná a přiměřená pohybová aktivita je nejen základem prevence řady onemocnění, ale také podporuje správnou funkci imunitního systému a snižuje tak pravděpodobnost onemocnění infekční chorobou. Naopak nedostatek pohybu, ke kterému současná situace přispívá, imunitní funkce zhoršuje.

Zdroj: zadavatel inzerce
Opavský sportovní klub FENIX ještě před virovou nákazou spustil projekt inspirující a motivující mládež ke zdravému životnímu stylu, a to formou veřejných tréninků street workoutu, přednášek na školách a exhibic na nejrůznějších veřejných akcích. „Mnozí z těch, kteří se k projektu přidali, zde získali nové přátele a něco, čemu se mohou věnovat. Našli se také ti, kterým projekt změnil jejich způsob života,“ říká předseda klubu Petr Hubálek.
I proto se FENIX rozhodl v těchto aktivitách pokračovat i během vyhlášení nouzového stavu a nabízí širokou škálu aktivit, které spojují zábavu, sport a relaxaci, ale také vzdělávání, inspiraci a možnosti seberealizace.

Zdroj: zadavatel inzerce
,,Hned v dubnu tohoto roku jsme během první vlny pandemie bleskově reagovali na uzavřené školy našim on-line programem a mile nás překvapilo, jaký byl o náš koncept zájem.
Spousta škol si program umístila na svůj web, a dokonce se i naše cvičení dostalo za hranice Česka. A to dokonce na sportovní gymnázium do Polska. Na základě úspěšnosti jsme se proto rozhodli znovu zveřejnit bezplatnou čtrnáctidenní zkušební verzi programu s názvem KROKFIT, který byl vytvořen profesionálními trenéry. Učitelé tělesné výchovy, ale nejen oni, tak mohou i v době uzavření škol získat nástroj k tomu, aby mohli efektivně rozhýbat své žáky, studenty aj.“, doplňuje Petr Hubálek.

Zdroj: zadavatel inzerce
Program online tělocviku naplánovaný na každý den a již běží. Délka jedné lekce je maximálně 20 minut, cviky jsou velmi jednoduché, ale účinné a do cvičení se tak může zapojit celá rodina. 
Odkazy na tréninkové lekce najdete na sociálních sítích FENIX Opava, Města Opava, MAS Opavsko nebo Střediska volného času.
Zkusme se rozhýbat, vždyť pohybová aktivita je i v současné situaci, samozřejmě při dodržování karanténních opatření a příslušných pravidel, nezbytná.

Cíle programu:                      
1) Kompenzovat celodenní sezení nad úkoly.
2) Motivovat žáky k domácímu cvičení a dodat jim energii.
3) Předcházet snížení kondice z důvodu domácího pobytu.
4) Seznámit s alternativou využití volného času.

FB profil: https://www.facebook.com/fenixopava  
IG profil: https://www.instagram.com/fenix_opava/?hl=cs
Motivační video:

Zdroj: Youtube