Kdo si prohlédne nabídku Filharmonie Hradec Králové, zjistí, že kromě koncertů klasické hudby zde může navštívit také muzikálová představení, crossoverové koncerty, kde si se zvukem a možnostmi symfonického orchestru podávají ruku různé žánry nebo třeba varhanní recitály. Z pestré koncertní nabídky si vybere snad každý, kdo se rád nechá aspoň na několik okamžiků unést do světa hudby. A aby nepřišli zkrátka ani mladí posluchači, připravuje královéhradecká Filharmonie v každé sezóně jednu řadu předplatného speciálně pro ně. Koncerty Oranžové abonentní řady jsou přizpůsobené mladým návštěvníkům i tím, že přinášejí interakci s publikem, jsou doplněny průvodním slovem nebo obsahují příběhovou linku.

Zdroj: Patrick Marek

V letošní sezóně spojila při přípravě Oranžové koncertní řady Filharmonie Hradec Králové síly s Klicperovým divadlem a vznikla tak série tří koncertů propojená volně navazujícím příběhem dětí, v podání herců Klicperova divadla, které touží zpívat, hrát či tančit a postupně, spolu s mladými posluchači pronikají do způsobu fungování velkého orchestru (koncert Dobrodružství s orchestrem, 7. 10. 2023), do tajů hudebních skladeb (S rytmem v patách, 10. února 2024) a myšlenek jejich autorů (koncert Hitmakeři klasické hudby, 13. dubna 2024). Rolí se ujali Martina Czyžová (jako Domča), Lucie Andělová (jako Ema), William Valerián (jako Matěj) a dále dirigentka Michaela Rózsa Růžičková (jako teta Míša). Čtvrtým, bonusovým, představením Oranžové abonentní řady je potom inscenace Erbenovy Kytice (4. května 2024). Jevištní ztvárnění tohoto známého díla východočeského rodáka z nedalekého Miletína nastudoval a režíruje Pavel Khek a představení se koná na hlavní scéně Klicperova divadla.

I v průběhu sezóny je možné pořídit Oranžovou řadu jako zvýhodněné předplatné a v prodeji jsou samozřejmě vstupenky na jednotlivé koncerty na které je možné využít rodinné vstupné, kdy v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15 let) vstup zdarma.

Zdroj: Patrick Marek