Jubilejní desátý ročník pořádalo jako tradičně Střední odborné učiliště elektrotechnické v prostorách školy ve Skvrňanech. Ve čtvrtek pak čekalo studenty prvních a druhých ročníků oborů elektro vyhlášení na půdě Západočeské univerzity. Ceny předával těm nejlepším účastníkům Pavel Kaše, ředitel plzeňské společnosti Possehl Electronics Czech Republic s.r.o., která má do budoucna zájem právě s absolventy těchto oborů navázat spolupráci.

Zdroj: denik
„Naše firma vyrábí a dodává díly pro automobilový průmysl. Dodáváme součástky pro řídící jednotky automobilů a v poslední době se hodně orientujeme i na elektromobilitu. Tak jako všichni zaměstnavatelé v průmyslu řešíme otázku kvalifikace našeho personálu. Investujeme hodně peněz i času do zaškolování našich současných pracovníků. Ideální cestou by ovšem bylo, abychom kvalifikované pracovníky získávali přímo ze škol. V současné době bohužel neexistuje žádný obor, který by vychovával studenty s univerzálními znalostmi jako vstřikování plastů, mechatroniky a elektroniky, proto se snažíme spolupracovat se školami technického zaměření a tím slaďovat naše potřeby s náplní školní výuky“ vysvětluje Pavel Kaše, ředitel společnosti Possehl Electronics Czech Republic s.r.o., která již nyní zavádí do provozu kompletní automatizaci.
Právě z rukou – možná zrovna svého budoucího šéfa - teď mladí a nadějní studenti přebírali ceny. A pro lidi mimo obor neplnili kluci zrovna jednoduché úkoly. Prváci měli například v zadání vyrobit digitální hodiny. A druháci dokonce vyráběli robota, kterému jednak navrhli design, komponenty vytiskli na 3D tiskárně a jednotlivé díly smontovali. Ve finále pak spárovali s aplikací v mobilu, která ho má ovládat. „Ve čtvrtek bylo vyhodnocení kempu.. My jsme se zúčastnili proto, že máme s učilištěm dlouhodobou a výbornou spolupráci. Organizujeme jim prohlídky u nás v podniku, a případně i poskytujeme u nás praxe. Věříme, že se do budoucna někdo z kluků bude ucházet o místo u nás, protože věříme, že můžeme klukům nabídnout zajímavou práci v příjemném pracovním prostředí. Kluci byli nadšení z toho, že si mohli zkusit nový styl práce, stavbu robota i další postupy. My můžeme nabídnout v podstatě to samé, zajímavou pestrou práci od obsluhy linky, přes její seřizování a programování až po účast na vývoji nových linek a jejich zprovoznění do sériové výroby. Aktuálně zaměstnáváme 250 lidí ale s ohledem na to, že se nám daří získávat nové zakázky máme i další volná pracovní místa na různých pozicích,“ dodává šéf společnosti Possehl Electronic Czech Republic s.r.o., který předával cenu sponzora autorům výrobků vyhodnocených jako nejlepší.
Kluci s nejlepšími výrobky v kategorii 1. ročník, 2. ročník a cena sponzora dostali něco, co by určitě ocenil každý manuálně zručný chlap mít doma. „Výherní cenou byly profesionální vrtačky jedné z nejlepších značek na trhu,“ uzavírá ohlédnutí za letošním elektrotechnickým kempem Pavel Kaše, ředitel Possehl Electronic Czech Republic s.r.o.