Po ukončení výroby dnes již legendárního modelu Ford Sierra, nastoupil na trh silný nástupce, kterým byl model Ford Mondeo a byl trefou do černého. Ford Mondeo tehdy ztělesňoval všechny hodnoty, které byly žádané. Stal se tak konkurentem VW Passatu, který už měl zejména na evropském trhu svou stabilní pozici.

Problémy přicházely pomalu, po hospodářské krizi pak přišel velký pád

Okolo roku 2000 se začínala automobilka na evropském trhu celkově propadat, prodeje pozvolně klesaly, ale nejednalo se o nic katastrofálního. Trochu to však zpětným pohledem připomíná situaci, ve které byl americký Ford již v 60. letech minulého století, kdy musel trochu proměnit svou tvář.

Výrazné problémy, ze kterých se Ford zatím stále nevzpamatoval, nastaly v době hospodářské krize v letech 2008 a 2009, tehdy už propad prodejů třeba u Mondea činil téměř 50 %. I když s nástupem nové generace tohoto modelu došlo ještě k chvilkovému oživení, nedosáhl Ford Mondeo zamýšlených čísel.

Pokud tedy sníte o elegantních křivkách modrého oválu, moc nemeškejte!

Samozřejmě, že s touto zprávou vyletí ceny poslední čtvrté generace Ford Mondea ještě nad současnou inflaci, ale pokud byste si jej přáli si pořídit, máte stále ještě šanci. Jen moc nečekejte, automobilů je v současné době na trhu celkově nedostatek, a to nejen v oblasti nových vozů, ale i těch ojetých. Novou pátou generaci byste si pak museli nechat individuálně dovézt z Číny, kde se Mondeo stále těší příznivým číslům prodejnosti.

Dnes už si bohužel nepřiplatíte pouze za vůz, ale i za jeho povinné pojištění

S rostoucími cenami nejen v oblasti automobilového trhu se plíživým, ale stabilním tempem zvedají i ceny povinného ručení. Abyste se při výběru pojišťovny nebo konkrétního pojistného produktu nespálili, je vhodné použít některou z praktických online kalkulaček pro srovnání pojištění vozidel na českém trhu. V těchto kalkulačkách najdete na jednom místě cenu produktu, který vám může vzhledem k mnoha parametrům pojišťovna nabídnout, ale i přehledný souhrn, důležitých informací o pojištění.

Abyste na povinném ručení nebo havarijním pojištění vašeho vozu ušetřili i tisíce korun ročně, měli byste kontrole pojistného a cen konkurenčních produktů, alespoň jednou za rok věnovat patřičnou pozornost. Proč jednou za rok? Ono vypovědění stávající smlouvy o povinném ručení není příliš jednoduché a můžete tak učinit jen ve vybraných případech, kam patří právě i roční výročí smlouvy. I když to však většina pojišťoven nepřizná, existují i jiné možnosti jak a kdy vypovědět smlouvu o povinném ručení. Nevzdávejte se a raději se podívejte, zda není možné ve vašem případě vypovědět povinné ručení okamžitě, zde naleznete, jak vypovědět povinné ručení a sjednat levnější. Mnohdy za nižší pojistné získáte i vyšší pojistnou částku a různá praktická připojištění v ceně.