Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Fosfa Břeclav realizuje svůj projekt „Volejbal partner Břeclav“ už 14 let. Projekt je zaměřen na podporu dívčího i chlapeckého volejbalu ve městě Břeclavi a okolí. Cílem je navázat na bohatou historii břeclavského volejbalu a vytvořit špičkový volejbalový klub. Tento vytvoří dobré sportovní podmínky pro rozvoj volejbalu a také vytvoří dobrou koncepci pro výchovu talentované mládeže.

V roce 2018 se hlavním partnerem Volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Fosfa Břeclav stala významná společnost břeclavského regionu společnost Fosfa a.s. Od tohoto roku je soutěžní a reklamní název klubu „Lokomotiva Fosfa Břeclav“.

„Partnerství se společností Fosfa a.s. je pro volejbalový oddíl velmi cenné. Umožňuje volejbalovému týmu zlepšit podmínky pro sportovní výchovu a samozřejmě zpřístupnit sport, konkrétně volejbal, zájemcům především z řad mládeže. Toto partnerství zajišťuje klubu finanční stabilitu a pomohlo nám k zisku titulů –  Mistři České republiky žáků za rok 2019, 2. místo na Mistrovství České republiky mladších žákyň v roce 2019 a k postupu žákyň do finálové skupiny Českého poháru 2020. Vychováváme tak hráčky a hráče pro reprezentační týmy České republiky v kategorii mládeže. Navíc hodnoty, které Fosfa a.s. a její generální ředitel pan Ivan Baťka zastávají, jsou pro volejbalový klub velmi inspirující v jeho další činnosti.“ Hodnotí dlouhodobou spolupráci předseda Lokomotivy Fosfa Břeclav Ing. Ivan Rylich 

Fosfa se dlouhodobě věnuje podpoře zejména dětského sportu a vzdělávání v břeclavském regionu. Cítíme jako naši povinnost podporovat aktivity dětí zejména v regionu odkud pocházíme, jehož jsme nedílnou součástí a kde naše společnost působí od samého počátku. Břeclavský volejbalový oddíl žáků a žákyň úspěšně reprezentuje Břeclav i mimo náš region. Jsme velmi rádi a považujeme za čest, že můžeme nadaným mladým volejbalistům z Břeclavi pomáhat na jejich cestě k dalším úspěchům.“  řekla Klára Zemanová, Marketingová ředitelka Fosfa a.s.

                                               

Zdroj: Fosfa a.s.O společnosti Fosfa

Fosfa byla založena v roce 1884 a jako Life Science společnost a největší zpracovatel fosforu v Evropě vyrábí esenciální přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofisti-kované technické aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí vlastní řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost Feel Eco a pod značkou Feel Greens pěstuje v první vertikální farmě na území České republiky zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO.