Fosfa svoji kvalitu dokázala již v roce 2019, kdy získala ocenění AAA. Nejvyšší mezinárodní ocenění Top Rating ale může získat pouze společnost, která si udrží hodnocení rizikového faktoru od D&B na nejvyšší možné hodnotě 1, a to nepřetržitě po dobu 12 měsíců. Fosfa a.s. tak dokazuje, že se na mezinárodní úrovni dlouhodobě řadí mezi stabilní a spolehlivé společnosti, které pro obchodní partnery znamenají minimální riziko a jistotu bezproblémových obchodních vztahů.

„Zdraví je v dnešní době snad tím nejdůležitějším aktivem. Neplatí to jen pro nás lidi, ale čím dál více to bude platit pro finanční zdraví jednotlivých firem a podniků. Proto jsem rád, že se nám podařilo dosáhnout tohoto velmi cenného úspěchu. Je to výsledek systematické a dlouhodobé práce a stejně tak i závazek do budoucna. To, že Fosfa patří mezi 1,37 % firem v ČR, které získaly toto ocenění dokazuje, že Fosfa stojí na velmi silných základech. Vychází to především z toho, že pro nás nikdy nebylo cílem dosahovat krátkodobých zisků, ale budovat firmu, která prokáže, že si zaslouží svou existenci i za sto let.“ hodnotí úspěch Ondřej Maláník, Senior Controller, Fosfa a.s.

Dun & Bradstreet je americká společnost, která již od roku 1841 poskytuje obchodní data a analýzy sloužící k řízení rizik. Ve svých databázích zahrnuje informace o více než 300 milionech firem z 240 zemí a regionů světa. Informace shromažďuje ze 30 000 oficiálních zdrojů a každý den provádí 5 miliónů aktualizací. Díky tomu je předním poskytovatelem velmi kvalitních a přesných obchodních informací.

Fosfa byla založena v roce 1884 a jako Life Science společnost a největší zpracovatel fosforu v Evropě vyrábí přísady a funkční směsi pro potravinářské, farmaceutické a jiné sofistikované technické aplikace. Fosfa také vyvíjí a vyrábí vlastní řadu přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost Feel Eco. V první vertikální farmě na území České republiky pěstuje zejména microgreens, jako superfood budoucnosti bez použití pesticidů, růstových regulátorů a GMO. Pod značkou Feel Ecoenergy distribuuje elektrickou energii a plyn. 

 Fosfa a.s.Zdroj: Fosfa a.s./archiv