Fotovoltaika je nejefektivnější řešení

Instalace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla je nejefektivnějším způsobem, jak uspořit a vymanit se z kolotoče zdražování. „Správně dimenzovaná fotovoltaická elektrárna obhospodaří až 75 % potřebné energie u rodinného domu. Při průměrné ceně elektrické energie pro koncového zákazníka se bavíme o úspoře mezi 20 až 90 tisíci korun ročně,” uvedl David Škaroupka ze společnosti ILIOS, která na českém trhu vyniká kvalitou i individuálním řešením fotovoltaiky pro rodinné domy.

„Fotovoltaickou elektrárnu od společnosti ILIOS jsem si objednal na začátku roku 2021. Do 3 měsíců jsem měl panely na střeše a začal vyrábět. Za rok fotovoltaika vyrobila kolem 9,2 MWh z čehož jsem přímo spotřeboval 87 % a přebytečnou energii prodal do sítě. Díky vysokému nárůstu cen jsem za rok ušetřil přes 70 tisíc korun,“ svěřil se zákazník Pavel Tančinec. Počáteční investice, kterou navíc z výrazné části pokrývá společností ILIOS garantovaná dotace až 225 000 Kč, přitom zhodnotí nemovitost a chrání finance před inflací. 

Zdroj: ILIOS s.r.o./archiv

Vzhůru k soběstačnosti

Další výhodou obnovitelných zdrojů je soběstačnost a energetická bezpečnost. Fotovoltaická elektrárna s bateriovým úložištěm zajistí dostatek energie v krizových situacích, jako jsou veškeré výpadky distribuční sítě. 

Případné obavy z nemožnosti pracovat z domu nebo ze zkaženého jídla v nefunkční lednici už nemusí mít ani Jiří Schnelly. „S prací firmy ILIOS jsem velmi spokojený. Zajistili za mě veškerou komunikaci s úřady, vše se zvládlo velmi rychle a bez technických komplikací. Od května šetřím 95 % energie spotřebované v loňském roce,” prozradil spokojený klient.

Fotovoltaická elektrárna: Vyzrajte na zdražování snadno a rychleZdroj: ILIOS s.r.o./archiv

Jeho slova potvrzuje i jednatel rodinné firmy ILIOS. „Používáme nejkvalitnější komponenty na evropském trhu, ke každému návrhu přistupujeme individuálně a výsledkem je vždy maximální možná úspora. Budoucnost vidíme v inteligentní domácnosti, která na základě dat veškeré systémy nastaví tak, aby byly co nejefektivnější,” uzavřel pohledem do budoucnosti David Škaroupka.

Tak myslete na budoucnost i vy. Stačí se podívat na web www.ilios.cz a inspirovat se.