Co Vás přivedlo k tomu otevřít si první velkou hernu pro děti?

Velkou část našeho rodinného a pracovního života jsme strávili v Německu. Tady jsme s rodinou poprvé navštívili krytou zábavní halu pro děti. Ten nápad se nám velmi zalíbil a byl jedním z rozhodujících faktorů při našem návratu do České republiky. Mimochodem s majiteli této německé haly se dodnes přátelíme a předáváme si pracovní zkušenosti. U zrodu našich parků jsme stáli s manželem, ale také s kamarády, bez jejich opory by tento projekt nikdy nevznikl.

Ač rodilí Zlíňáci, první hernu Bongo jste otevřeli v Brně. Proč ne ve Zlíně?

Ikdyž jsme hledali vhodné místo pro naši první halu právě ve Zlíně, Brno bylo v nabídce volných a vhodných prostor rychlejší. A tak se stalo, že se v roce 2008 otevřelo Bongo Brno a současně se již vyřizovalo vše potřebné pro stavbu úplně nové haly Galaxie ve Zlíně. Podařilo se získat pozemek ve výborné lokalitě Sportovního areálu Vršava u cyklostezky. Od prvního nápadu až po otevření uběhly 3 roky.

A jak se daří Galaxii, nyní můžete bilancovat těch uplynulých 10 let

Galaxie funguje a musíme říct, že se jí daří dobře. Podařilo se skloubit jedinečný koncept zábavního parku, restaurace a hotelu s wellness. Někteří zákazníci nás vyhledávají jen kvůli zábavě svých ratolestí, ale spousta se jich vrací právě kvůli kvalitním službám v hotelu a wellness. Dobře se tyto služby doplňují kvalitní kuchyní. V poslední době je trend žít zdravě a tomu neodmyslitelně patří pohyb a zdravé jídlo. A to u nás naši zákazníci nacházejí.

Jak bude Galaxie oslavovat své narozeniny?

Chystáme narozeninovou oslavu na 19.10.2019. Moderovat, žonglovat a kouzlit bude kejklíř PUPA, děti budou soutěžit, mohou vyzkoušet virtuální realitu. Doprovodným programem bude oblíbené malování na obličej a bohatá tombola. Vyhlášen bude nejvěrnější návštěvník Galaxie, nejčastěji slavící narozeninový oslavenec. Pozvaní jsou vzácní hosté, spolupracovníci a lidé s našim projektem spjatí. Na závěr oslavy se zakrojí obří narozeninový dort, který by měl vystačit pro všechny malé a větší návštěvníky.

Kolik parků provozujete nyní?

Celkem čtyři. Celková plocha všech našich parků je 15 0002m. Po Galaxii a Bongu na sebe dlouho nenechal čekat Hradec Králové s hernou Tongo. Posledním místem je pražská TOBOGA, která vznikla před třemi lety. To slovo je složenina našich stávajích parků TOngo, BOngo a GAlaxie. Jako název je to příhodné, jelikož přes dvě patra vedou obří tobogány. Vůbec názvy a náměty našich parků by vydaly na jednu celou knihu, mnohdy to byly hovory až do rána a padaly neuvěřitelné nápady a příběhy. Každý park má nějakou přidanou hodnotu a hlavním důvodem, že se daří je především to, že se o ně staráme a snažíme se to dělat dobře. Nešlo by to ovšem bez dobrých zaměstnanců, kterými jsou z větší části v každém městě rodinní příslušníci. Vsadili jsme na dobré lidi a také na kvalitu a bezpečnost.

logoZdroj: eurogalaxie s.r.o./archiv

Kdo vybíral, jaké atrakce v Galaxii budou?

Při výběru herních prvků hrály roli naše tři děti, které, mezitím vyrostly, a i díky tomu se v herně postupně objevují i atrakce zaměřené hodně pro mládež – jump aréna, horolezecká stěna, multifunkční hřiště na fotbal i basketbal, biliard, stolní tenis, airhockey… Na své si přijde rodina s úplně malými dětmi, ale i s puberťáky a i samotní dospěláci.

Které z atrakcí jsou mezi dětmi a dospělými nejoblíbenější?

Tak to je jednoznačné, děti, kterých se ptáme, při odchodu se překřikují a zazní většinou trampolíny, raketoplán, tobogány, adrenalinová skluzavka. Dospělí většinou nejvíce využívají horolezeckou stěnu, skluzavky – které, když se nastříkají speciálním postřikem, tak už na nich nejedete, ale přímo letíte. Další oblíbené jsou i herní stoly jako je multifunkční hřiště, airhockey, xxl fotbálek – tam většinou najdete rodiče s dětmi pospolu. Velmi oblíbený je na Večerech pro dospělé puding – což je skákací hrad, na němž se dají dělat například i salta.

Co bylo Vaším cílem při budování a provozu těchto parků?

Jsme rádi, že můžeme přispět k radosti a zábavě dětí, že u nás rodiny řádí společně. V dnešní uspěchané době je velmi vzácné vyšetřit si čas a věnovat ho plně dětem. My chceme být takovým místem, kde i rodiče nechají pracovní povinnosti za dveřmi a vrátí se spolu s dětmi do svých dětských let. Volné řádění, doplněné pěkným tvořením, soutěžením – to vše pomůže budovat a upevňovat vztahy mezi rodiči a dětmi. To je jeden důvod. A dalším je podpora projektů, které mají smysl. Z našich zdrojů podporujeme několik charitativních organizací. Stáli jsme u zrodu školy budované v Indii. Každý park vlastní své adoptivní dítě a přispívá Charitě. Vždy rádi podpoříme mladé a nadějné studenty, sportovce. Založili jsme nadaci, která se právě těmto aktivitám věnuje. Pravidelně v našich prostorách pořádáme akce pro organizace jako je Handicap, Naděje, Educo, pro dětské domovy nebo zrakově a sluchově postižené.

Kdo je vaší největší konkurencí?

Řekla bych, že podobných zařízení našeho typu není až zas tolik a pokud se vyskytují ve městě vdzáleném 50 km, už moc konkurence nejsou. Nepovažujeme za konkurenci ani menší dětské koutky nebo herny vybevené čínskými atrakcemi a automaty na různá lákadla pro děti. Náš koncept je jiný a zákazník to hned pozná! Naopak, každý, kdo vsází na bezpečné dětské atrakce, o projekt se stará, není mu jedno názor zákazníka a prostředky pak smysluplně investuje, je náš konkurent, ale nezbývá než mu fandit.
Jaké jsou nejoblíbenější akce Vašich parků?
Velkou prioritou jsou pro nás oslavy narozenin dětí, také pravidelné programy pro děti i dospělé, jako jsou tvořivé dílny, soutěže, Nocování pro děti v atrakcích a Večery pro dospělé. Oblíbené jsou také tábory nebo třídenní akce během léta 3v1.

S jakými stížnostmi se potýkáte nejčastěji?

Před návštěvou občas zákazník zpochybňuje cenovou politiku. Po pobytu u nás jsou však tyto pochybnosti pryč. Když se porovná poměr cena - výkon, každý uzná, že cena je více než přijatelná. Stejné peníze, které u nás rodina za celý den plný sportu a zábavy nechá, utratí na Matějské pouti nejpozději za půl hodiny.
Je ještě kam se vyvíjet?
Stále sledujeme trendy v oblasti trávení volného času u nás i ve světě. Máme připravený úplně nový indoorový koncept, který bude v České republice opět unikátní. V současné době pro něj hledáme vhodnou lokalitu i místo.

Rozhovor připravila Jana Valášková, manažerka Galaxie ve Zlíně

více ZDE