Loni na podzim jste se stal novým generálním ředitelem Vězeňské služby ČR. Jak dlouho jste v tomto sboru a co se za tu dobu změnilo?
Celkem jsem ve vězeňské službě, jestli dobře počítám, osmadvacet let. Řekl bych, že dnes je vězeňství o dost lidštější. A teď nemyslím jen vůči vězňům, ale
i vůči zaměstnancům. Pokud totiž máme vězeňství dále činit více lidským, musí být nastaveno lidsky primárně pro ty, kteří jej společně utvářejí. Vězeňství již není tabuizováno a Vězeňská služba ČR je institucí fungující v souladu s principy otevřené společnosti.

Zdroj: Vězeňská služba České republiky 

Jaká je vězeňská služba jako zaměstnavatel? Co můžete uchazečům o práci zde nabídnout?
Myslím, že to hlavní, co můžeme nabídnout, je jistota. Jistota smysluplného zaměstnání a profesního rozvoje, či kariérního postupu v dnešní nejisté době.
Kromě toho nabízíme uchazečům, i našim stávajícím pracovníkům celou řadu bonusů, jako jsou různé možnosti čerpání prostředků z fondu kulturních
a sociálních potřeb, indispoziční volna, dodatkové dovolené, náborové
a stabilizační příspěvky a další výhody vyplývající ze služebního poměru. Práce ve vězeňství je navíc službou společnosti, významně napomáhající jejímu rozvoji.

Koho především hledáte, pro koho je práce nebo služba ve vězeňství vhodná?
Obecně se dá říci, že hledáme specialisty v nejrůznějších oborech, například lékaře a sestry, vychovatele, pedagogy, psychology, a také lidi ochotné
a způsobilé vstoupit do služebního poměru, který uchazečům nabízí celou řadu výhod. Konkrétní volná místa se liší podle místa působnosti, takže bych zájemcům doporučil prostudovat si naše internetové stránky na adrese www.vscr.cz  nebo zjistit, co by pro ně bylo nejvhodnější na pracovním portále vscr.jobs.cz. V zásadě se dá říci, že práce ve vězeňství je tak pestrá, že si tu každý může najít to své. Humanitně orientovaní uchazeči se uplatní při odborném zacházení s vězněnými osobami, či při jejich vzdělávání a výchově, technicky vzdělaní zájemci mohou posílit řady našich logistiků, IT specialistů nebo se podílet na implementaci moderních zabezpečovacích technologií, zatímco vojensky zaměření jedinci u nás určitě najdou uplatnění v oblasti zajištění bezpečnosti. Ve vězeňské službě je zkrátka celá řada profesí, které byste tu možná ani nehledali. Jsme otevřeni všem, kteří mají zájem u nás pracovat.   

 https://www.vscr.cz/sekce/kariera