O nové školce v Ostravě Svinově a rozrůstajících se aktivitách Hello v Porubě s ředitelkou Gymnázia, základní školy a mateřské školy Hello s Ivonou Klímovou a zástupkyní pro MŠ, Radkou Kuboňovou.

 

Deník: Za poslední rok je to již třetí oslava, nemýlím-li se…
IK: Je to tak. Loni o tomto čase jsme slavili 10 let školky, na podzim jsme stříhali pásku v Porubě, kde se z nejstarší školy obvodu, stala po kompletní rekonstrukci prakticky nová škola. No a teď do třetice, náš nejmladší přírůstek, miniškolka v Ostravě Svinově na Bílovecké ulici č. 26, v zrekonstruované budově bývalé mateřské školy.

Zdroj: zadavatel inzerce 

Deník: Co znamená miniškolka?
RK: Přesněji řečeno, jedná se o dětskou skupinu, kde pečujeme o děti od 2 let. Důležité je zmínit, že smyslem dětské skupiny je pomoci rodičům na rodičovské dovolené a usnadnit jim návrat do práce. V průběhu roku třeba nemohou sehnat volné místo ve školce, nebo hledají řešení jen na několik dní v týdnu. Je na nich, zda si zvolí celodenní nebo půldenní program. My jsme tady pro ně od pondělí do pátku, od 7 do 17 hodin.

Zdroj: zadavatel inzerce

Deník: Liší se váš program nějak od běžné školky?
RK: Cvičíme, malujeme, zpíváme, tančíme a chodíme si hrát ven. Podnikáme výlety a připravujeme i společně s rodiči nejrůznější akce a oslavy. Lišíme se tím, že si pravidelně hrajeme s angličtinou a že se dětem málokdy chce odpoledne domů. Smlouvají s rodiči, ať ještě chvilku počkají…

 Zdroj: zadavatel inzerce

Deník: Proč zrovna Svinov?
IK: V září jsme přemístili všechny třídy základní školy z Dubiny do Poruby. A pro rodiče, kteří mají školáka i „školkáčka“, není pohodlné jezdit s jedním do Poruby a druhým na Dubinu, kde je naše česko-anglická mateřská škola Hello Teddy. Již delší dobu jsme hledali prostory pro mateřskou školu v Porubě a tady se naskytla příležitost.

Zdroj: zadavatel inzerce

Deník: Kdy a kde se případní zájemci mohou zapsat?
RK: V mateřské škole na Dubině máme zápis 14. května. Pokud se jedná o dětskou skupinu ve Svinově, děti přijímáme v průběhu celého roku, tak jak to kapacita dovolí. A vzhledem k tomu, že do konce srpna máme školné zdarma, již mnoho míst nezbývá.

Zdroj: zadavatel inzerce


IK: A aby informace byly kompletní, 9. dubna je termín zápisu do 1. třídy ZŠ Hello v Porubě. Den otevřených dveří je u nás prakticky každý týden. Zjistili jsme, že rodiče stejně spíš ocení individuální schůzku a návštěvu v „běžné výuce“, než připravenou „show“. Ze zkušenosti bych všem zájemcům doporučila vyhradit si na návštěvu dostatek času. Rodiče se původně zastaví „jen na něco zeptat“, nakonec s námi stráví den a našli se i takoví, kteří si to protáhli na tři. 

 

Zdroj: zadavatel inzerce