Výrobce se soustředí na stále se zvyšující nároky uložení a obsah kanalizačních trubek a tvarovek. Vyvinul proto materiál, díky kterému tak mohl rozšířit svou produktovou řadu KG2000 a na trh dodal novinku KG2000 Polypropylen SN16. KG2000 Polypropylen® je moderní vyspělý systém kanalizačních trubek a tvarovek, určený především pro exponovaná místa a pro výstavbu kanalizace v náročných podmínkách.

Původní produktová řada KG2000 byla doposud nabízena s kruhovou tuhostí SN10. Kruhová tuhost (stanovuje ji norma ČSN EN ISO 9969) vyjadřuje odolnost pružných trubek proti deformaci, která je způsobena například vnitřním podtlakem nebo vnějším zatížením. Co to znamená? U trubky s nižší kruhovou tuhostí předpokládáme mnohem vyšší náchylnost k deformaci, díky zvýšení kruhové tuhosti se náchylnost k deformaci výrazně snižuje. Nová produktová řada KG2000 Polypropylen SN16 je tak předurčena pro místa, kde jsou kladeny vysoké nároky na potrubí.

Pojďme provést řez

Na povrchu trubka vyniká hladkým povrchem s nepřilnavými vlastnostmi. Vnitřní povrch má antistatické vlastnosti a je odolný proti oděru. Díky patentovanému trojitému těsnění je navíc instalace potrubního systému jednoduchá a bezpečná.

A trocha technických parametrů neuškodí

  • Trubky jsou vyráběny v dimenzích DN/OD 110 až DN/OD 500.
  • Stavební délky jsou 1000 mm, 3000 mm a 6000 mm.
  • Široký sortiment tvarovek DIN EN 14758-1, je určený pro SN 10 a zároveň pro SN 16.
  • Kruhová tuhost je vyšší než 16 kN/m2.
  • Modifikovaný propylen dodává trubkám a tvarovkám neměnné vlastnosti při teplotách -20°C až 90°C.
  • Sortiment je doporučený i jako vysoce kvalitní ochrana pro vysokonapěťové kabely do 380kV.

Nová produktová řada tedy pokračuje v nabídce a možnosti použití moderního vyspělého systému, který vyniká svou mechanickou odolností v náročných podmínkách, vysokou pevností, houževnatostí a nízkou povrchovou drsností (čím nižší povrchová drsnost, tím vyšší průtočné množství). Vzhledem k všestrannému využití trubek a tvarovek vyniká také chemickou odolností (vůči kyselým odpadním vodám s hodnotou pH 2 až po vody alkalické o hodnotě pH 12) a odolností teplotní (až do 90°C). Produktová řada je nabízena se zárukou 25 let.

Společnost Ostendorf – OSMA s.r.o., výrobce kanalizačních systémů z plastu, navíc dbá při svém vývoji a výrobě o životní prostředí a jeho sortiment je recyklovatelný a vyráběn v souladu s přírodou.

Nyní už nemusíte složitě hledat kvalitního dodavatele kanalizačních systémů z plastu. Stačí, když navštívíte webové stránky https://www.kanalizacezplastu.cz/, a vyhledáte si sami sortiment na míru vašim potřebám.

Zdroj: Asset Media