Ploty z betonových tvárnic mají oproti ostatním materiálům několik výhod. Tou nejvýraznější je elegantní a majestátní vzhled, který vynikne jak při porovnání se dřevem, tak v kontrastu s pletivovým oplocením.

Beton navíc na rozdíl od dřeva perfektně odolává povětrnostním podmínkám. Zatímco dřevěné plaňky musíte (stejně jako pletivo) po několika letech vyměnit, betonový plot je i po letech jako nový.

Nepotřebuje přitom žádnou velkou údržbu. Kvalitní betonové ploty jsou speciálně ošetřené, a proto se dovedou skvěle bránit znečištění.

Zkuste spojení betonu s dalšími materiály

Betonové plotovky nabízí také řadu barev a vzorů. Díky tomu je snadno přizpůsobíte svému domu. A můžete je kombinovat i s dřevěnými plotovkami nebo kovovými výplněmi.

Spojení betonu a kovu dodá vašemu plotu styl a majestátnost.Spojení betonu a kovu dodá vašemu plotu styl a majestátnost.Zdroj: www.best.info

I když vás betonové tvárnice vyjdou o něco dráž než pletivo nebo dřevěné plaňky, díky dlouhé životnosti se vám investice 100% vrátí.

Zatímco dřevěné nebo kovové ploty musíte jednou za čas vyměnit a pravidelně je natírat, betonový plot vydrží celý život. A nemusíte do něj přitom stále investovat.

Plot, který se vám přizpůsobí

Proč se betonový plot vyplatí, je tedy jasné. Zbývá jen otázka, jak vybrat ten pravý.

Důležitý je přitom zejména jeho vzhled. Musí totiž ladit k vašemu domu i zahradě.

Výhodou je, že se vám betonový plot snadno přizpůsobí. Je jen na vás, jestli vyberte plotové tvarovky s moderním designem postaveným na čistých liniích nebo dáte přednost věrné imitaci kamene, která okouzlí přírodním vzhledem.

Poté už stačí jen doladit barvu. Opět máte na výběr z řady možností.

Moderní betonové ploty snadno sladíte například s dlažbou. Jako BEST – BOHEMA.Moderní betonové ploty snadno sladíte například s dlažbou. Jako BEST – BOHEMA.Zdroj: www.best.info

Nezapomeňte na zákrytové desky

Některé plotové systémy navíc dokáží maximálně zdůraznit spojení plotu a zahrady. Můžete je totiž využít i pro stavbu vyvýšených záhonů nebo opěrných zdí v zahradě. Anebo s jejich pomocí zakomponovat do plotu i květiny.

K betonovému plotu přidejte také zákrytové desky. Svým vzhledem i barvou se vybranému oplocení snadno přizpůsobí. Ochrání ho tak před vodou i mrazem, a ještě podtrhnou jeho vzhled.

Spojení betonu a květin dodá vašemu plotu originalitu.Spojení betonu a květin dodá vašemu plotu originalitu.Zdroj: www.best.info

Vše si prohlédněte osobně

Základní výběr zvládnete i přes internet. Před samotným nákupem si ale nezapomeňte plot prohlédnout naživo. Přesvědčíte se, jestli vypadá opravdu tak, jak potřebujete.

Nejlepší je přitom vyrazit přímo ke zdroji. Například největší český výrobce a prodejce betonových zahradních prvků společnost BEST má v celé republice hned 8 podnikových prodejen a vzorkoven.

V každé z nich si můžete produkty nejen prohlédnout, ale také osahat. Máte tak jistotu, že vyberete správně.

Navíc získáte pomoc profesionálů. A to jak z BESTu, tak těch externích. Aktuálně totiž můžete při výběru betonových dlažeb, obrubníků a plotů BEST využít tipy od Pepy Libického.