Věděli jste, že i krátký, ale pravidelný pohyb dělá zázraky? Lidé, kteří se denně hýbají aspoň 30 minut, mají výrazně silnější imunitu a také o polovinu nižší riziko infarktu i rakoviny. Zapojte se do výzvy Do práce na kole a spojte příjemné s užitečným!

V týmech i sami, na kole i pokusem

Hlavní soutěžní soutěžní disciplínou květnové akce je pravidelnost, takže vyhrát může opravdu každý. Soutěžit můžete i sami, ale mnohem větší zábava je v týmech. A pokud vás baví i ostatní druhy pohybu, můžete jezdit také na koloběžkách, chodit nebo běhat.

Jdete do toho? Registrovat se můžete do konce dubna na dopracenakole.cz.

Zdroj: Auto*Mat, z.s.

Akce v Hradci i Rychnově

Na stránkách Do práce na kole si můžete přečíst aktuální informace z pořadatelských měst Hradce Králové a Rychnova nad Kněžnou. Soutěžit ale můžete odkudkoli - i ze zahraničí. Ve facebookových skupinách pak kromě novinek najdete i parťáky do týmu. Nenechte si utéct například zahajovací průvod Do práce na kole 24. dubna v Hradci nebo kávu či bazén zdarma v Rychnově. V obou městech pak počátkem června vyhlásí výsledky a předají ceny na závěrečných večírcích.

Startovní balíčky s tričky a Cyklonovinami vám navíc po Hradci rozvezou osobně organizátoři soutěže na kole!

Akce se letos poprvé zúčastní v samostatné kategorii Do školy na kole i studenti, své barvy bude hájit Gymnázium Boženy Němcové a Univerzita Hradec Králové.

I účast se vyplácí

A když nevyhrajete? Minimálně si odnesete lepší kondici, dobrý pocit ze sebe sama, zážitky s kolegy a originální tričko z biobavlny. Můžete také hned začít využívat nejrůznější slevy a výhody ve svém městě i na internetu. A když naopak zabodujete, čekají vás stylová kola, outdoorové zájezdy do zahraničí, cyklovýbava a mnoho dalších cen.

Zdroj: Auto*Mat, z.s.

Máte svého cyklozaměstnavatele?

Máte v práci stojany na kola? Nebo dokonce sprchy? Uhradí za vás zaměstnavatel startovné Do práce na kole? Gratulujeme! V tom případě možná pracujete pro Cyklozaměstnavatele roku! Zeptejte se na svém pracovišti na možnosti registrace a pojeďte v tom také!

Zachraňte Hradec!

Letošní motto soutěže, jejímiž tvářemi jsou herci divadla VOSTO5, zní: „Zachraň město!” Proč? Více lidí na kolech totiž znamená zdravější města - čistší vzduch i více místa v ulicích. A to je hlavním cílem Do práce na kole. Přes všechny zdravotní a environmentální přínosy je ale jízda na kole, chůze nebo běhání hlavně zábava!

Do práce na kole pořádá spolek Auto*Mat a místní organizátoři. Všechny informace najdete na www.dopracenakole.cz nebo facebook.com/dopracenakole.

Zdroj: Youtube