Ewa Farna, Aneta Langerová, Jarda Jágr nebo vítěz hudební soutěže Zapínač. Nejen na ty se mohou těšit návštěvníci rodinného festivalu ČEZfest, který proběhne na Náměstí republiky od 30. května do 1. června. Akce nabízí i sportovní turnaje a možnost poměřit s ostatními síly v košíkové, florbalu nebo ušlapat kilometry pro dobrou věc na akci Oranžové kolo. Mladým hudebníkům z regionů dává možnost představit svůj um v soutěži Zapínač. Festival je pro všechny zdarma díky generálnímu partnerovi Skupině ČEZ.

Festivalem chceme podpořit aktivní trávení volného času v regionech. Trochu zpestřit zajímavou kulturně-sportovní akcí život ve městech, kde třeba není během letní sezóny tolik možností. Letos jedeme s heslem Zapni s námi své město, ale také svaly, protože máme pro děti a dospělé navíc sportovní program. Těšíme se, že si všichni ty tři dny s námi užijí,” zve na festival organizátor Robin Fritzen.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na rodinnou atmosféru plnou příjemných zážitků, dobrého jídla i pití. Čtvrteční projekce filmu Amélie z Montmartru v letním kině se odehrává ve spolupráci s Karlovarským filmovým festivalem. Naopak sportovní soboty a přinese trochu adrenalinu – ranní běh, dopolední i odpolední turnaje v basketu a florbalu ve spolupráci s místním FSB Plzeň.

Zdroj: ČEZfest

Pro děti bude v rámci festivalu připravena LEGO zóna. Všichni si budou moci zašlapat na charitativním oranžovém kole Nadace ČEZ či vyzkoušet sportovní aktivity pro děti pod vedením sportovního partnera Decathlon.

Tradičním vrcholem všech akce jsou páteční vystoupení skvělých českých zpěvaček Anety Langerové a Ewy Farné.

Novinkou je soutěž Zapínač pro začínající regionální kapely. Do té se už nyní mohou zapojit místní plzeňské kapely. „Vítězové regionálních kol získají poukaz na nákup hudebního vybavení a budou si moci zahrát na pódiu vedle zavedených hvězd. Ale vítěz republikového kola má možnost vyhrát i nějaký čas v nahrávacím studiu nebo smlouvu s promotérem, takže zveme všechny odvážlivce, ať se zapojí,” komentuje soutěž Robin Fritzen. Více informací o soutěži najdete na: cezfest.cz.