Hudební divadlo Karlín nehrálo, až na pár představení v září 2020, bezmála 1 rok a 4 měsíce. Nedovolila to epidemiologická situace v České republice a na ní navazující mimořádná opatření vlády. Divadlo a kultura obecně byla mezi nejvíce postiženými obory, herci, zpěváci, tanečníci, muzikanti ale i jevištní technika, maskéři, kostyméři a spousta dalších si musela najít jiný způsob obživy a těšení se na diváka se stalo téměř bolestným. Konečně to vývoj epidemie umožňuje, konečně čísla nakažených a hospitalizovaných dovolují rozvolňovat, konečně je čas se vrátit k „téměř normálnímu životu“. A k němu divadlo patří a život obohacuje.

Oproti zvyklostem o prázdninách nehrát, ale zkoušet a připravovat nové inscenace, se i „karlínští“ rozhodli najít místo pro Letní scénu a celé léto hrát. Konečně mohou před premiérového diváka s muzikálem Rebelové, který nazkoušel režisér Filip Renč v létě 2020, a jehož premiéra měla být již v prosinci minulého roku. Nově tedy premiéra bude v pátek 9. července 2021 a věřte, že si jí s velkou chutí užijí i dlouho „divadelně abstinující“ účinkující. Stejně tak se těší na prkna, která znamenají svět i herci, zpěváci, tanečníci, muzikanti … z kasovního trháku Sestra v akci s Lucií Bílou v hlavní roli. Sestra se představí dokonce jako první, už v pátek 2. července od 19:00 hod. To je mimochodem obvyklý čas začátku všech „karlínských“ představení.

Třešničkou na pomyslném dortu Muzikálového léta jsou i koncertní verze dalších kusů – muzikálu Jesus Christ Superstar a Carmen. Ta je mimochodem nejúspěšnějším a nejdéle uváděným muzikálem divadla. Navíc bude tento koncert ve středu 21. července 2021 zároveň derniérovým rozloučením s Carmen s Lucií Bílou, Václavem Noidem Bártou, Dashou a spoustou dalších špičkových umělců v hlavních rolích.

Nenechte si ujít Muzikálové léto! Vstupenky na www.hdk.cz, kde se také aktuálně dozvíte, jak přijít do hlediště vybaven potvrzením o „bezinfekčnosti“ či o použití (nebo třeba už ne) ochrany dýchacích cest. Podpořte divadlo a umělce tím, že se přijdete pobavit do hlediště na Letní scéně Hudebního divadla Karlín v areálu výstaviště PVA Expo Praha Letňany.