„Zapojit se do soutěže není složité. Na adrese www.misspes.cz stačí nahrát jednu až pět fotografií zvířátka a v jednoduchém formuláři připsat pár údajů o něm. Pokud by pro někoho bylo jednodušší poslat fotografie e-mailem, je toto samozřejmě také možné, a to prostřednictvím adresy soutez@misspes.cz,“ vysvětluje starosta obvodu Patrik Hujdus s tím, že zájemci o účast v soutěži musí své zvířecí kamarády přihlásit nejpozději do 15. září 2019. Poté už bude probíhat hodnocení jednotlivých soutěžících.

Porota vítěze nevybírá podle toho, co umí, ale podle sympatií a také toho, jak na fotografii zvířecí kamarád vypadá. Je proto zapotřebí do soutěže poslat co nejkvalitnější záběry, na kterých jsou zvířátka dobře vidět. Po loňském ohlasu bude moci pro své favority hlasovat i veřejnost. On-line hlasování se uskuteční přímo na webu www.misspes.cz. Také letos se soutěží o krmivo, pamlsky a další zajímavé ceny.
Slavnostní vyhlášení výsledků se za přítomnosti soutěžících, jejich majitelů a dalších příznivců zvířat uskuteční začátkem října u kašny na Stojanově náměstí před kostelem Panny Marie Královny.

„Protože nás oslovují příznivci soutěže i z jiných městských obvodů, rozhodli jsme se, že příští rok soutěž rozšíříme na celou Ostravu,“ dodává starosta Hujdus.

Více informací o soutěži a fotografie soutěžících
najdete na www.misspes.cz.