V České republice má společnost výrobní závod a servisní pobočku v Novém Jičíně. Tomáš Horák, Operations manager Hydroscand CZ říká, že díky nově vzniklému centrálnímu skladu je nyní novojičínský závod strategickou pobočkou, která zásobuje pobočky skupiny Hydroscand v Evropě i na jiných kontinentech.

HydroscandHydroscandZdroj: Hydroscand Service s.r.o.

Hydroscand působí v České republice od roku 2015, jak se tady značce daří?
Za sedm let na českém trhu narostla pobočka ze sedmi na současných téměř osmdesát zaměstnanců a naše prostory se zvětšily z 500m2 na 9000m2 výrobní a skladovací plochy. V roce 2020 jsme zde otevřeli centrální sklad s více než čtyřmi tisíci skladovými položkami, z nějž zásobujeme řadu našich poboček v Evropě, i jinde ve světě. V loňském roce jsme se rozrostli navíc i o maloobchodní prodejnu se servisním zázemím, která doplnila velkoobchodní prodej. Takže se dá konstatovat, že se firmě v ČR daří velmi dobře.

HydroscandHydroscandZdroj: Hydroscand Service s.r.o.

Zaměřujete se především na výrobu?
V základu jsme výrobní pobočkou, zaměřujeme se však i na prodej veškerého souvisejícího sortimentu od šroubení, rychlospojek, spon, kulových ventilů, manometrů až po pracovní rukavice a mazací nebo čistící spreje. Dříve jsme se soustředili pouze na velkoobchodní odběratele, nyní je však v provozu obchod se servisem i pro koncové zákazníky. Prodejna je ve stejné budově jako centrální sklad a výrobní hala, která je v průmyslovém parku ve Hřbitovní ulici v Novém Jičíně. Zákazníci si na prodejně mohou dát zdarma kávu nebo čaj a v klidu si prohlédnout produkty, které nabízíme. Nesmím opomenout, že nabízíme také servis hydraulických a průmyslových hadic i servis strojů pro jejich kompletaci. Servis zákazníkům poskytujeme v režimu 24/7.

HadroscandHadroscandZdroj: Hydroscand Service s.r.o.

V čem vnímáte vaši výjimečnost z hlediska svého oboru?
Jsme certifikováni ISO 9001 i 14001, a všechny naše produkty jsou vzájemně testované, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu. Kvalitativní i technické požadavky firmy výrazně převyšují požadavky norem v oboru. Kvalitní servis a doplňkový sortiment pod jednou střechou naše výhody ještě rozšiřují. Nejsme závislí na dodávkách do automobilového průmyslu a naštěstí nás výrazně neovlivnil ani covid. Naopak jsme v této době stavěli halu a nabírali zaměstnance.

Jaké jsou plány do budoucna, případně novinky pro zákazníky?
V rámci posílení naší pozice na trhu je pro nás výzvou zejména další rozšíření přímého prodeje v rámci ČR a v okolních zemích. Naše aktivity podpoří třeba i plánovaný servis hadic přímo u klienta, systém slev pro stálé zákazníky a plánujeme i den otevřených dveří. Sice ještě nemáme stanovený termín, ale určitě jej brzy zveřejníme na našem facebookovém profilu. Přijďte se  podívat, rádi vás u nás přivítáme.