Úroková sazba řekne hodně, ale rozhodně se nedívejte jen na ni

Míra úroků napoví tak, jako snad žádné jiné číslo týkající se půjčky, snad s výjimkou RPSN (roční procentní sazby nákladů). Rychlá půjčka je i o tom, jaké jsou k dispozici doplňkové služby. Právě díky nim totiž můžete v případě potřeby oddálit splátku o dalších několik týdnů a získat více času na dorovnání svých závazků. Zná to jistě každý, nenadálé výdaje nečekají, ale doslova udeří v momentě, kdy je nejméně očekáváte. A potom je problém splatit půjčku včas, protože léčebné výdaje v nemocnici nebo rozbitá pračka, to jsou věci, které tedy určitě nepočkají…

Dlužníkům dnes už půjčit nelze, zákony se v posledních letech hodně mění

Zákon týkající se spotřebitelského úvěru se změnil, musíte například doložit trvalý příjem – ale půjčky bez registru tu stále jsou! Legislativa totiž nijak nenařizuje, aby poskytovatel půjčky prověřoval své potenciální klienty v registru dlužníků. Navíc, nic by se tím neurychlilo, kromě jiného jde o krátkodobou půjčku s dobou splatnosti v řádu několika týdnů. V podobných případech by proto takový postup nebyl nijak efektivní. Postačí vlastně jen doklad o příjmu, jímž dáte najevo, že máte z čeho splácet. Dluhová past přeci není nic příjemného, někdo z ní vybředne definitivně až po mnoha letech.

Co vše je potřeba splnit? Kromě doložení o příjmu je tu i minimální věk žadatele

Úspěšný žadatel o nebankovní půjčku by pochopitelně měl splňovat určitá kritéria. Která to přesně jsou?

  • Plnoletost. U některých poskytovatelů je to osmnáct let, jindy je nutnost dovršit minimálně jednadvacet roků. Samozřejmě, ze zákona nelze půjčovat touto cestou šestnáctiletým lidem.
  • Potvrzení o příjmu. To musíte mít za poslední tři měsíce. Je velmi důležité doložit, že skutečně máte dostatek prostředků na splácení půjčky, všechno to totiž výrazně usnadní.
  • Vlastní bankovní účet. A to v naprosto libovolné tuzemské bance, ale rozhodně vedený na jméno žadatele. Dispoziční právo určitě nestačí, ani kdyby šlo o účet životního partnera.

Vidíte sami, že rychlá půjčka vlastně není vůbec nic složitého. Stačí doložit několik dokumentů, zadat do kontaktního formuláře pár osobních údajů a můžete se těšit, že vaše žádost bude během příštích pár minut vyhodnocená. Pokud splníte všechny náležitosti beze zbytku, česká legislativa půjčce rozhodně nebrání a nebankovní poskytovatelé jakbysmet. Půjčky bez registru jsou tedy doslova na dosah ruky…

Jakou částku vlastně potřebujete? Na výběr je pestrá paleta možností pro každého

Nezáleží příliš ani na tom, jak vysokou půjčku požadujete. Je možné si půjčit klidně jen tisícovku, ale také pět tisíc korun. Maximem je obvykle patnáct tisíc, ale jak každý jistě ví, výdaje jsou zapotřebí neustále a někdy přijdou i v podobě dost nevítaných hostů. Není však třeba se vzdávat předem, o tom určitě lidský život není. Je nutno bojovat, a to třeba i pomocí online půjček. Peníze totiž můžete získat již krátce po schválení konkrétní žádosti, celý proces zabere maximálně čtvrthodinku! A vůbec pak nezáleží na tom, jestli si chcete půjčit na mobil nebo pračku, případně investovat do lyžařského kurzu dětí. Nebankovní mikroúvěry jsou totiž stoprocentně bezúčelové!