Když necháte úspory na běžném účtu v bance, ztrácejí svou hodnotu. „V Česku je rapidní růst cen z velké části výsledkem vývoje v zahraničí, který lze jen stěží predikovat, patří sem mimo jiné uzavírky v čínských přístavech, globální čipový hladomor nebo kritický nedostatek kontejnerů pro námořní přepravu,” vysvětluje příčiny aktuální ekonomické situace hlavní ekonom Trinity Bank a člen NERV Lukáš Kovanda a doplňuje: „Spořicí účet je bezpečným přístavem i mírným polepšením zhodnocení úspor. A pokud jsou peníze kdykoliv k dispozici, je to lepší řešení, než je jen tak nechat ležet na běžném účtu.“

Rychle a vhodně reagovat na aktuální situaci musí banky po celém světě. Např. česká Trinity Bank, specialista na spořicí a vkladové účty, se proto snaží svým zákazníkům převedení peněz z běžného účtu na účet spořicí co nejvíce ulehčit. „Dlouhodobě se zaměřujeme na nadstandardní zhodnocení vkladů našich klientů. V současnosti nabízíme nejvýhodnější spoření na trhu s úrokovou sazbou 1,58 % ročně. Bez skrytých podmínek. Bez poplatků. Bez nutnosti chodit na pobočku. Bez výpovědní lhůty – peníze má klient kdykoli k dispozici ” uvádí Eva Čerešňáková, ředitelka komunikace Trinity Bank.

Při tak dramatickém růstu cen je opravdu škoda nechat peníze „jen tak ležet” na běžném účtu a spoření bez výpovědní lhůty, kdy má klient peníze kdykoli k dispozici, může dramatickou inflaci alespoň částečně zmírnit. Více informací o spořicím účtu se sazbou 1,58 % p.a. získáte zde.