Pro žáky oboru cukrář a truhlář jsme vybudovali moderní nové učebny odborného výcviku. Naši automechanici pod vedením svých učitelů odborného výcviku sestavili atraktivní učební pomůcku v podobě stavebnice skutečného auta značky KAIPAN, které si můžete prohlédnout i vyzkoušet přímo na dni otevřených dveří. Ve spolupráci s firmou Dřevodílo Rousínov se podařilo zajistit pro žáky oboru truhlář velice výhodný stipendijní program. 

Všichni žáci školy mohou využívat e - learningový portál a pro rodiče je zajištěno sledování docházky a prospěchu pomocí internetu. Škola má k dispozici moderně vybavené odborné učebny, dílny a gastronomická studia. Odborný výcvik a odborné praxe vykonávají žáci v mnoha partnerských organizacích regionu, ale také celé ČR (Brno, Luhačovice). Škola je zapojená do několika projektů zaměřených na jazykové a odborné výměnné zahraniční projekty a stáže, např. v Řecku na ostrově Rhodos, Chorvatsku, Itálii, Polsku a Maďarsku. V rámci programu Erasmus+ získávají žáci zkušenosti ve Florencii, Římě, Malaze a Valencii.

ilustrační fotoilustrační fotoZdroj: Integrovaná střední škola Slavkov u Brna

Pro žáky gastronomických oborů nabízíme řadu odborných kurzů pod vedením akreditovaných školitelů, např. barmanský kurz, kurz studené kuchyně, kurz vyřezávání z ovoce a zeleniny, someliérský kurz, kurz přípravy čaje a kávy, pro žáky technických oborů svářečské kurzy a kurzy k získání řidičského oprávnění skupiny B, C a T. V rámci praktických dovedností žáků gastronomických oborů zabezpečujeme rauty, hostiny a bankety pro nejrůznější firmy a příležitosti. Žáci oboru truhlář provádějí v rámci odborné praxe zakázkovou výrobu nábytku a pracují v moderně vybavených odborných dílnách v Rousínově.

Žáci školy se zapojují do mnoha sportovních a vědomostních soutěží a soutěží odborných dovedností, kde získávají často přední umístění. Součástí areálu školy je sportovní hala a víceúčelové hřiště s umělým povrchem, dále využíváme i atletický stadion ve městě. Výuka tělesné výchovy je obohacena o základy cykloturistiky, slaňování v lanovém centru, rafty, beachvolejbal a seznámení se základy golfu v místním golfovém areálu. Ubytování žáků je zajištěno v moderním domově mládeže s kapacitou 65 ubytovaných s internetovým připojením přímo na pokojích. Je možné nás navštívit vždy po telefonické domluvě a ve dnech otevřených dveří a prohlédnout si celý areál školy.

Další informace a podrobný přehled nabízených oborů vzdělávání najdou zájemci na www.iss-slavkov.eu