Bílá se hodí ke všemu

Lámete si hlavu s tím, jak sladit dveře či vestavěný nábytek s podlahou nebo stávajícím vybavením? Vsaďte na spolehlivého výrobce a pořiďte si vybavení v bílé barvě, které se bude hodit ke všemu. Společnost CAG, český výrobce dveří, vestavěných skříní a nábytku na míru, funguje na trhu již 20 let. Velkou část portfolia jejich výrobků tvoří ty v bílém provedení, a jak potvrzuje výrobní ředitel, pan Jaroslav Čermák, bílé dveře budou bestsellerem vždy, bez ohledu na trendy v bydlení, které se za dobu fungování firmy mnohokrát změnily.

Bílá je naprosto neutrální, nadčasová, nikdy nevyjde z módy a hodí se ke všemu. V malých místnostech opticky zvětšuje prostor, sedne každému stylu, působí jednoduše a čistě a jednoduše a univerzálně se kombinuje s jakoukoliv další barvou.  Co může být pro někoho menší nevýhodou, je otázka čištění. V dnešní době už ale existují takové povrchy, které není problém udržovat čisté, a paradoxně jsou na čistě bílé ploše méně vidět nečistoty, nežli na tmavém či lesklém povrchu.

Zdroj: CAG
Dveře Alumi Horizon L FDZ v dekoru laminát bílý samet se zárubní v dekoru laminát dub bardolino

CAG nabízí mnoho modelů v provedení z odolného a snadno udržovatelného bílého laminátu, který je doporučován zejména do interiérů s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Vydrží totiž i poškrábání nebo hrubší zacházení, časem nemění barvu a snadno se čistí. Oblíbeným povrchem, zejména mezi designéry a architekty je laminátový bílý samet v extra bílé barvě. Ekonomickou variantou zůstává povrchová fólie nebo lze zvolit krásné lakované dveře s hladkým povrchem či moderním reliéfním povrchem Artemis nebo dřevní pór. Novinkou letošního jara jsou zajímavé lakované dveře řady Linie, které mají hladký povrch s vyfrézovanými drážkami v ploše. Z nabídky si jistě vybere každý, ať už dává přednost ultramoderním trendům, nebo zůstává věrný osvědčené klasice.

Není bílá jako bílá

Laminátové povrchy se dodávají ve dvou základních barvách – standardní bílá a zářivě extra bílá v provedení samet. Lakované dveře však nabízejí nespočet možností barevných odstínů dle výběru zákazníka. Nejoblíbenější zůstává RAL 9003 – signální bílá, která je u lakovaných dveří zlatým standardem. Do interiérů, které navazují na styl první republiky, se hodí odstín krémově bílé RAL 1015, která je použita na dveřích příznačně nazvaných Retro. Tyto dveře odkazují na třicátá léta nejen zvolenou decentní barevností, ale i stylem prosklení s použitou širokou lištou. Pokud však chcete sladit barvu dveří naprosto přesně, nalakují Vám v CAG dveře či zárubně v jakémkoliv vybraném odstínu dle vzorníku RAL nebo RAL design. 

Zdroj: CAG
Dveře Nemo I v dekoru laminát bílý – řešení na míru do šikminy

Vsaďte na kontrast či detaily

Příliš mnoho bílé v interiéru může na někoho působit fádně až sterilně. Pro oživení vsaďte na kontrastní barvy, neobvyklý bytový textil, využití dřeva, kovu a zeleně. Aby bílé nebylo příliš, vyrábějí v CAG dveře, které kombinují dvě barvy. Jedna je použita na samotnou plochu dveří a druhá potom na menší detaily a komponenty, jako je rámeček prosklení, klika, panty apod. Kombinace bílé s další vybranou barvou (nejčastěji černou) vypadá fantasticky a zvolit si ji mohou lidé, kteří mají rádi originalitu a nebojí se odvážnějších prvků. Další možností jak dodat dveřnímu kompletu neobvyklý styl je použití odlišného povrchu u dveří a zárubní, např. bílé dveře ve stříbrné hliníkové zárubni FABI M. Hliníkovými lištami zafrézovanými do plochy dveří je osazena i modelová řada ALUMI, která vynikne zejména v moderním interiéru.

Zdroj: CAG
Protipožární dveře Pyroboard v dekoru lakované hladké RAL 9003 s protipožárními nadsvětlíky

Nabídka CAG v oblasti dveří i dalšího nábytku v bílém provedení je opravdu široká. Ve stejném dekoru se sladěnými detaily od jednoho výrobce můžete mít vestavěné skříně, komody a stolky, ale také třeba nadčasové kuchyně. Nemusíte již přemýšlet, jak sladit celý interiér do harmonického celku. Až se budete rozhodovat o spolehlivém dodavateli pro své bydlení, určitě se obraťte na jejich vzorkové prodejny nebo odborné prodejce. Pro více informací se podívejte na www.dverecag.cz.